Pokyčiai pašto mokos ženklų leidybos komisijoje – nauja vadovė ir Kultūros ministerijos atstovai 

0
Pokyčiai pašto mokos ženklų leidybos komisijoje – nauja vadovė ir Kultūros ministerijos atstovai 
Share

Pašto mokos ženklų leidybos komisija, sprendžianti, kokioms temoms skirti pašto ženklai išvys dienos šviesą, pradėjo dirbti atnaujinta sudėtimi. Komisijos pirmininke nuo šių metų birželio 1 d. tapo Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė. Be to, į Komisijos veiklą nuo šiol įtraukta ir Kultūros ministerija.

Nuo 2021 m. iki šiol komisijai vadovavo susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė. 

„Matome, kad pašto ženklus, be jų pagrindinės funkcijos būti mokos priemone, galima puikiai paversti ir reprezentacine priemone šalies pasiekimams, paveldui ir svarbiausiems įvykiams įamžinti. Nuoširdžiai dėkoju visiems leidybos komisijos nariams už šią unikalią ir labai įdomią patirtį pažintinėje kelionėje į pašto ženklų leidybos ir filatelijos pasaulį – nuo aktualių diskusijų dėl vienos ar kitos temos įtraukimo į Leidybos planą iki atsakingo gautų projektų ir pateiktų kūrinių vertinimo bei aptarimo“, – sako Agnė Vaiciukevičiūtė.

Pašto ženklas – tai pirmiausiai yra patvirtinimas, kad už laiško ar kitos siuntos siuntimo išlaidas yra sumokėta. Dėl šios priežasties  daugelyje pasaulio šalių už pašto ženklų leidybą pilnai atsakingos yra tik nacionalinės pašto bendrovės.

„Lietuvos paštas į pašto ženklų leidimo procesą kviečia įsitraukti ir visus tam neabejingus gyventojus. Nors galutinį sprendimą, kas bus pavaizduota ant lietuviškų pašto ženklų, visada priima už tai atsakinga komisija, tačiau savo pasiūlymus gali teikti visi norintieji“, – sako Deimantė Žebrauskaitė.

Siųsti pasiūlymas ir temas būsimiems lietuviškiems pašto ženklams gyventojai kviečiami elektroniniu paštu [email protected] Kiekvienais metais Lietuvos paštas išleidžia nuo 20 iki 25 pašto ženklų.