Pirmas toks Lietuvoje: sostinėje duris atvėrė moderniausias policijos pastatas

0
Pirmas toks Lietuvoje: sostinėje duris atvėrė moderniausias policijos pastatas
Share

Vilniuje, Sietyno gatvėje, duris atvėrė naujas policijos pastatas – bene moderniausias ir aukščiausius energinius standartus apjungiantis pastatas sostinėje. 6 aukštų pastate įrengta 560 modernių darbo vietų. Čia įsikurs įsikurs Vilniaus miesto policijos komisariatas, Kelių policijos skyrius bei Policijos departamento valdybos skyriai.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, tokių darbo vietų itin nusipelnė pareigūnai, kurie kiekvieną dieną rūpinasi šalies gyventojų saugumu. Per pastaruosius trejus metus Lietuvoje rekonstruoti 52 ir pastatyti 4 nauji policijos pastatai.

„Tinkamas pareigūnų aprūpinimas, orus atlygis ir aukščiausius standartus atitinkančios darbo vietos yra vienas svarbiausių VRM prioritetų. Džiaugiuosi, kad vis daugiau mūsų pareigūnų dirba šiuolaikiškomis ir komfortiškomis sąlygomis. Tegul šis pastatas būna mūsų progreso ženklas ir dar vienas žingsnis šiuolaikiškos ir modernios policijos link“, – sako A. Bilotaitė. 

Naujasis statinys – vienas iš energiškai efektyviausių valstybės pastatų, jau spėjęs nuskinti „Lietuvos BIM projektai“ apdovanojimą. Modernus statinys pažymi ne tik keliamą kartelę viešojo sektoriaus biurams, bet ir naują požiūrį į šiuolaikiškas vietas darbuotojams.

Kuriant projektą, didelis dėmesys skirtas energiniam efektyvumui ir pastato integracijai kraštovaizdyje.

„Eilę metų savo objektuose kuriame darbuotojams ir aplinkai draugišką aplinką. Suprantame, kad vystant projektus, privalu matyti platų vaizdą ir užtikrinti, kad ir ateityje mūsų patalpos atitiktų aukščiausius standartus. Dėl to statomuose ir atnaujinamuose pastatuose diegiame pažangiausias vėsinimo, vėdinimo ir šildymo sistemas, integruojame atsinaujinančių energijos šaltinių sprendimus“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Jis pažymi, kad Turto banko vystomi projektai apima ne vien pastato konstrukcijas, bet ir aplink esantį gerbuvį. Šalia miško juostos įkurdinant policijos pastatą, didelis dėmesys skirtas žaliosios zonos sukūrimui ir susisiekimo infrastruktūros įrengimui. Prie pastato išasfaltuota Sietyno gatvė, įrengtas dviračių takas, palei gatvę pavasarį sužaliuos medžiai ir kūmai. Žalioji zona papildys esamą kraštovaizdį ir galės būti naudojama renginiams, laisvalaikiui ar pietų pertraukai. 

Pastato plotas siekia beveik 10 tūkst. kv. m. Jį sudaro 5,3 tūkst. kv. m A++ energetinės klasės administracinė pastato dalis su specialios paskirties patalpomis bei dviejų lygių 4,5 tūkst. kv. m požeminė automobilių aikštelė su joje įrengtomis 4 elektromobilių įkrovimo stotelėmis.

A++ klasės pastatas suprojektuotas skaitmeninio modeliavimo būdu (BIM), kuris projektavimo etape padeda parinkti geriausių energetinio efektyvumo bei CO2 emisijų mažinimo sprendimus. Rangos stadijoje skaitmeninis modelis leidžia įvertinti įvairias situacijas, tai prisideda prie sklandesnių statybos darbų.

„Statybose svarbus kokybės, greičio ir darbų kaštų balansas. Šis objektas yra įrodymas, kad sugebėjome patenkinti visas šias dedamąsias dalis. Skaitmeninis modeliavimas padėjo iš anksto įvertinti, kokie sprendimai būtų tinkamiausi. Žinodami tai, galėjome operatyviai planuoti darbus, o tai leido pagreitinti procesą“, – sako rangos konkursą laimėjusios bendrovės „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius.

Naujo policijos pastato statyboms ir aplinkos sutvarkymui Turto bankas skyrė beveik 15 mln. eurų. Pastato statybos finansuotos pardavus anksčiau policijai priklausiusį nebereikalingą valstybės turtą.