Pasienyje su Baltarusija lankėsi Lenkijos gynybos ministras

0
Pasienyje su Baltarusija lankėsi  Lenkijos gynybos ministras
Share

2024-07-03

Vidaus reikalų viceministrė Agneta Ladek Lietuvos pasienyje su Baltarusija susitiko su į Lietuvą  darbo vizitu atvykusiu Lenkijos gynybos ministru ir vicepremjeru Vladislavu Kosiniaku Kamišu bei krašto apsaugos ministru Laurynu Kasčiūnu, kurių darbotvarkėje – saugumo situacijos regione, gynybos stiprinimo, paramos Ukrainai aptarimas.

Vizino metu Lenkijos gynybos ministro delegacijai buvo pristatyta Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės Padvarionių užkarda – sienos apsaugos infrastuktūra, stebėjimo priemonės, taip pat aptarti aktualūs migracijos, sieno apsaugos ir gynybos klausimai.

Primename, kad praėjusią savaitę Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos vadovai  bendru laišku kreipėsi į  Europos Komisijos pirmininkę ir Europos Vadovų Tarybos pirmininką su prašymu dėl  ES gynybos stiprinimo, ypatingą dėmėsį skiriant ES sienos su Rusija ir Baltarusija apsaugai. Šiam projektui prašoma ES valstybių narių finansinės paramos. 

Savo ruožtu vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė  birželio 27 d. kreipėsi  į  Europos Komisarę Y. Johannson, atsakingą už vidaus reikalus, dėl papildomo sienos su Rusija modernizavimo finansavimo.

Reaguodama į pastarųjų metų geopolitinę situaciją, Vyriausybė valstybės sienos apsaugai skiria ypatingą dėmesį. Per 2023 m. pasienyje su Baltarusija visiškai įrengtas fizinis barjeras, visame pasienio ruože įdiegtos modernios sienos stebėjimo sistemos, įrengiamas pasienio patrulio takas, einantis šalia fizinio barjero ir kontrolinės pėdsakų juostos.

Prie valstybės sienos apsaugos stiprinimo taip pat prisidėjo keturių pasienio kontrolės punktų uždarymas, atkurta Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė, pagerinta pasieniečių ir kariuomenės sąveika pasienyje, sustiprintas pasieniečių aprūpinimas NATO standartus atitinkančia ginkluote ir kitomis reikalingomis priemonėmis. Šiuo metu Lietuvos išorės sienos apsauga atitinka aukščiausią (pavyzdinį) ES standartą.