Parodoje „Karjera ir studijos Lietuvoje 2024“ – apie ugniagesio gelbėtojo profesiją

0
Parodoje „Karjera ir studijos Lietuvoje 2024“ – apie ugniagesio gelbėtojo profesiją
Share

2024-03-28

Kovo 28-29 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksta paroda „Karjera ir studijos Lietuvoje 2024“, kurioje dalyvauja ir Ugniagesių gelbėtojų mokykla, pristatanti ugniagesio gelbėtojo profesiją.

Mokyklos stende galima sužinoti apie mokymosi sąlygas, jo finansavimą – stipendijas, pasirinktas mokymų kryptis, stojimo procesą, atrankos kriterijus – egzaminus ir kaip jiems pasirengti, pateikiama informaciją apie būsimųjų kursantų mokslo ir gyvenimo sąlygas praktinio parengimo bazėje Valčiūnuose.

Kadangi šių metų paroda orientuota į dirbtinio intelekto technologijas, UGM parodoje pristato augmentinės realybės akinius su simuliacijomis. Visi, užsukę į šios mokyklos ekspoziciją, gali bent keletą minučių ir patys pabūti tikrais ugniagesiais gelbėtojais: apsirengti ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius, išbandyti hidraulinę gelbėjimo įrangą. Sėkmingai atlikę užduotis lankytojai turi galimybę „Litexpo“ kieme pasikelti į 30 metrų aukštį automobilinėmis gaisrinėmis kopėčiomis. Čia taip pat galima apžiūrėti UGM palapinę, kurioje išdėstyta pneumatinė ir hidraulinė įranga, ir įvairių apsauginių kostiumų ekspoziciją.

Mokykla parodos lankytojams taip pat pristato gesintuvų ir vėdinimo maketus, gelbėjimo roges, kvėpavimo organų apsaugos aparatą, termovizorių, plaukiko ir aukštalipio įrangą, išvykimo krepšį. Mokyklos ekspoziciją puošia ir lankytojus vilioja manekenai, kurie vilki ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius ir cheminės apsaugos kostiumą. Moksleiviai mielai mėgina nustatytam laikui apsirengti ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius ir atlikti užduotis su hidrauliniais plėstuvais.

Parodos metu UGM dėstytojai ir kursantai atsako į parodos lankytojų klausimus, supažindina su mokyklos veikla Lietuvoje ir tarptautiniuose projektuose, paaiškina, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos ugniagesiams gelbėtojams, padeda atrasti naujas karjeros galimybes įvairaus amžiaus asmenims.