Papildytas Inovacijų skatinimo fondas: skiriama 452 mln. eurų

0
Papildytas Inovacijų skatinimo fondas: skiriama 452 mln. eurų
Share

2024-01-25

Finansų, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei INVEGA pasirašė susitarimą dėl Inovacijų skatinimo fondo (ISF) papildymo 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų (ERPF) ir valstybės lėšomis. Tam skirta daugiau kaip 452 mln. eurų, iš kurių 286 mln. eurų – ERPF lėšos, o likusios t. y. 166 mln. – biudžeto lėšos. Iš viso fondo piniginėje šiuo metu yra 545 mln. eurų.

„Inovacijų skatinimo fondas užtikrins didesnes nei iki šiol viešąsias investicijas į mokslinės ir eksperimentinės plėtros veiklas, suteikiant verslui palankias finansavimo sąlygas. Fondo papildymas – ypač naudingas inovacinę veiklą vykdančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, įskaitant startuolius, kuriems reikalingas finansavimas verslo pradžiai ir produktų vystymui. Be to, ES lėšos skiriamos ir didesnėms įmonėms, investicijoms per finansines priemones į verslo procesų modernizavimą, gamybos procesų automatizavimą ir skaitmeninimo bei tvarių produktų gamybai reikalingų technologijų diegimą“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Fondo sąskaitą jau pasiekė daugiau kaip 86 mln. eurų avansas. Avansinis fondo papildymas bus nukreiptas į INVEGOS paskolų priemonę „Startuok“, didinančiąfinansavimo prieinamumą jaunam verslui, socialinio poveikio projektams įgyvendinti ir ukrainiečių kuriamiems verslams palaikyti. Vėliau bus įgyvendinamos ir naujos finansinės priemonės, tokios kaip  „Pokytis“.

Startavęs su keletu finansinių priemonių, ISF papildžius ERPF lėšomis, finansinių priemonių skaičius išaugs iki 8. ERPF lėšos bus skirtos tęsti ir praplėsti akceleravimo veiklas, skatinti rizikos kapitalo investicijas, kurios prisidėtų prie šalies startuolių ekosistemos plėtros ir verslumo skatinimo.

ISF tikslas – skatinti mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą, inovacinę veiklą ir sudaryti ilgalaikes prielaidas minėtų sričių skatinamajam finansavimui užtikrinti. Ne ką mažiau svarbus yra ISF indėlis į šalies verslumo augimą.

Kol kas finansavimas gali būti skiriamas pagal ISF priemones Akceleratorius 2 ir Perspektyva. Šiais metais planuojama ISF pinginę dar didinti prijungiant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo lėšas (RRF).

Sužinoti plačiau apie fondą ir priemones.