Papildomos lėšos – aplinkai palankiems produktams ir technologijoms kurti

0
Papildomos lėšos – aplinkai palankiems produktams ir technologijoms kurti
Share

Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.

„Paskelbę pirmąjį kvietimą, sulaukėme išties daug konkurencingų inovatyvių sprendimų. Svarbu, kad šalies verslai ryžtingai žengia tvarumo keliu, kurdami ir diegdami aplinkai palankius produktus ir technologijas, taip prisidėdami prie žalesnės ir atsparesnės Lietuvos ekonomikos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pirmuoju kvietimu šiai veiklai buvo skirta 4,4 mln. eurų iš 1 mlrd. eurų plano, kuriuo siekiama stiprinti šalies ekonomiką ir sukurti daugiau galimybių Lietuvai. Pasirašytos sutartys su 96 veiklos vykdytojais. Įmonės pasiūlė įvairių sprendimų – nuo atsinaujinančios energijos išteklių panaudojimo iki žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo ir atliekų panaudojimo.

Tarp projektų veiklų – tiek naujų technologijų sukūrimas, tiek esamų technologijų tobulinimas bei diegimas į rinką. Pavyzdžiui, vienas iš finansuojamų projektų – tai Lietuvoje sukurtos aplinkai palankios inovatyvios žemės ūkio mašinos „Scarabaeus“ veikimo karšto klimato zonoje demonstravimas, esminis tobulinimas ir pateikimas į rinką aridinėje zonoje Ispanijoje – ši technologija atkuria degradavimo apimtą ar dykumėjimo paveiktą dirvožemį.

„Iš ministerijos įgyvendinto 1 mlrd. eurų plano trečdalis lėšų buvo skirta žalesnei ir klimatui neutraliai ekonomikai. Šioje srityje tikimės proveržio. Tad kviečiu šalies įmones pasinaudoti šiuo kvietimu kuriant bei diegiant žaliąsias inovacijas“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.

Pagal paskelbtą papildomą kvietimą finansavimas bus skiriamas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuris sukurs ir įdiegs aplinkai palankų produktą ar technologiją. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 50 tūkst. eurų.

Paraiškas galima teikti Centrinei projektų valdymo agentūrai iki 2024 m. kovo 31 dienos. Išsamios kvietimo sąlygos skelbiamos Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje.