Paminėta Pasaulinė skendimų prevencijos diena

0
Paminėta Pasaulinė skendimų prevencijos diena
Share

Liepos 23-iąją, minint Pasaulinę skendimų prevencijos dieną, Vilniaus vaikų ir jaunimo centras kartu su Vilniaus priešgaisrine gelbėjimo valdyba bei kitais partneriais – Visuomenės sveikatos biuru „Vilnius sveikiau“, Lietuvos gamtos fondu, CUP prekybos centro komunikacijos  partneriu  sukvietė Vilniaus miesto gyventojus su šeimomis į jau keletą metų  organizuojamą tradicinį renginį „100 baseinų pikniką“. Visos renginio edukacijos bei pramogos buvo skirtos mokyti vaikus kaip apsisaugoti nuo nelaimių vandenyje, o patekus į ekstremaliąsias situacijas mokėti išsigelbėti, suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems.

Vilniaus PGV 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo skęstančiojo gelbėjimo vandenyje operaciją šalia esančioje Neries upėje, pasakojo apie saugų elgesį prie vandens telkinių, supažindino su tykančiais pavojais vandenyje ir kaip saugiai elgtis vandenyje, padėti sau ir kitiems žmonėms. Vaikai ir jų tėveliai, miesto svečiai, dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu bei jų turima gelbėjimo įranga. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai pristatė gaisrų prevencijos programą, kuri yra ypač aktuali vasarą esant aukštai oro temperatūrai, gaisrų kilimo priežastis, keliamus gaisrų pavojus ne tik gyventojams, bet ir jų turtui. Renginio dalyviams buvo suteikta galimybė atlikti praktinius veiksmus su gesintuvais gesinant ugnį. Civilinės saugos skyriaus specialistai aiškino, kaip reikia pasirengti galimoms ekstremaliosioms situacijoms, demonstravo ir aptarė, kaip pasiruošti ar susidėti išvykimo krepšį, bei priminė, kokią informaciją galima rasti svetainėje lt72.lt.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai, pasitelkdami prevencinę priekabą, susirinkusiuosius supažindino su pagrindiniais gaisrinės saugos reikalavimais, informavo kaip išsikviesti specialiąsias tarnybas, paaiškino apie autonominių dūmų detektorių įrengimo būtinumą, gesintuvų skirtumus, kaip elgtis įvykus nelaimei, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus. Mažiesiems renginio dalyviams buvo padalytos knygelės, lankstinukai žmogaus saugos tema.

Renginio metu, naudojantis mobiliu gaisro gesinimo treniruokliu, dalyviai praktiškai išbandė miltelinius gesintuvus bei išmoko kaip saugiai ir efektyviai naudojantis jais gesinti kilusį gaisrą.

„100 baseinų piknikas“ renginyje dalyvavo sveiko gyvenimo specialistai, mokymosi plaukti ir edukacijų treneriai, muzikos atlikėjai.