Mokslo ir žinių dieną – svarbūs ir naudingi ugniagesių gelbėtojų patarimai

0
Mokslo ir žinių dieną – svarbūs ir naudingi ugniagesių gelbėtojų patarimai
Share

Rugsėjo 1-ąją, minint Mokslo ir žinių dieną, Telšiuose vyko specialiųjų pagalbos tarnybų bei visuomeninių organizacijų renginys „Pasimatom 2023“. Savo veiklą ir darbo specifiką jo metu pristatė Telšių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, policijos kinologai, kelių policija, mobilusis policijos būrys, policijos ekspertai, Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė, Lietuvos probacijos tarnyba, Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgos, Lietuvos samariečių bendrijos Telšių skyrius, Telšių PSPC ir Greitosios pagalbos tarnyba.

Šventės dalyviai buvo supažindinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, jiems suteikta informaciia, kaip tapti ugniagesiu gelbėtoju, pademonstruota, kaip veikia autonominis dūmų detektorius. Vaikams ir jaunimui primintas skubiosios pagalbos tarnybos ryšio numeris 112, paaiškinta, ką sakyti paskambinus ir kaip svarbu žinoti savo namų adresą, akcentuota, kad gaisro metu negalima slėptis namuose.

Vaikams buvo išdalintos knygutės „Gimtadienis be torto“, skrajutės „Ugniagesys“. Gyventojai konsultuoti įvairiais gaisrinės saugos klausimais. Šventės metu visi norintys galėjo apžiūrėti ugniagesių gelbėtojų autocisterną, įlipti į vidų, apžiūrėti joje esančią įrangą ir apsivilkti ugniagesių gelbėtojų apsauginius drabužius, pabendrauti su ugniagesiais gelbėtojais. Mažieji turėjo galimybę pasijusti tikrais ugniagesiais gelbėtojais atlikdami užduotis – užsivilkti vaikišką ugniagesio uniformą, vaikišku plaktuku nustumti medinę kaladę, išgelbėti nukentėjusį meškiną ir su vaikišku gaisriniu automobiliu užgesinti imituotą degantį namą. Su vaikais sveikinosi atvykęs ugniagesys bebriukas „Ugnius“.

Susirinkę gyventojai, miesto svečiai ir vaikai buvo konsultuojami šeimos išankstinio pasirengimo išgyventi ekstremaliųjų įvykių ar ekstremaliųjų situacijų atvejais bei galimos evakuacijos klausimais. Jiems buvo teikiamos rekomendacijos, populiarinta svetainė www.lt72.lt.