Miškų gaisrų alinamai Graikijai Lietuva siunčia ugniagesių gelbėtojų komandą

0
Miškų gaisrų alinamai Graikijai Lietuva siunčia ugniagesių gelbėtojų komandą
Share

Vyriausybė, atsižvelgusi į miškų gaisrų situaciją Graikijos ir šios šalies tarptautinį pagalbos prašymą, nutarė siųsti Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandą. Ją sudarys 25 Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ugniagesiai gelbėtojai.

„Graikijai susidūrus su nevaldomais miškų gaisrais, kurie reikalauja tarptautinės bendruomenės paramos, skubiai siunčiame ugniagesių gelbėtojų komandą.  Mūsų pareigūnų profesionalumas pripažįstamas ir tarptautiniu mastu. Jie padės nelaimės ištiktiems Graikijos žmonėms“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

“Šią savaitę karščio alinama Graikija kovoja su smarkiais, sudėtingais gaisrais. Lietuva reiškia solidarumą su visais, paveiktais šios tragedijos ir yra pasirengusi suteikti gelbėtojų komandą savo patikimai sąjungininkei”, – teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Tarptautinės pagalbos teikimo komanda galės panaudoti jos veiklai reikalingas valstybės rezervo materialinių išteklių atsargas, už kurių tvarkymą atsakingas PAGD. 

Žemės ūkio ministerijai pavesta pagalbos teikimo komandą aprūpinti maistu. Finansų ministerija turės kompensuoti valstybės institucijų patirtas išlaidas, susijusias su Lietuvos komandos siuntimu ir jos veikla teikiant pagalbą Graikijai.

Šių metų vasarį nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai Lietuva taip pat siuntė tarptautinės pagalbos teikimo komandą bei suteikė humanitarinę pagalbą.