Ministras M. Skuodis Ispanijoje susitiks su Ispanijos transporto ministre, dalyvaus ES transporto ministrų tarybos susitikime

0
Ministras M. Skuodis Ispanijoje susitiks su Ispanijos transporto ministre, dalyvaus ES transporto ministrų tarybos susitikime
Share

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį išvyksta trijų dienų vizito į Ispaniją, kur susitiks su šios šalies transporto ministre Raquel Sánchez ir aptars dvišalius šalių santykius bei projektus susisiekimo srityje, taip pat dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos transporto ministrų tarybos susitikime. Jo metu Europos Sąjungos (ES) ministrai numato patvirtinti bendrą deklaraciją dėl transporto jungčių svarbos didinant Europos socialinę ir teritorinę sanglaudą.

Trečiadienį Madride vyksiančiame dvišaliame susitikime Lietuvos ir Ispanijos ministrai aptars šalių tiesioginį susisiekimą oru, transeuropinio transporto tinklo (TEN-T), kuriam priklauso strateginiai projektai „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“, plėtrą, Ukrainos grūdų eksporto maršrutą per Baltijos šalių uostus.

Rugsėjo 21–22 dienomis neformaliame ES ministrų susitikime Barselonoje ketinama patvirtinti bendrą ministrų deklaraciją dėl transporto ir karinio mobilumo jungčių gerinimo Europoje. Lietuvos siūlymu naująjį TEN-T tinklą numatyta papildyti europine geležinkelio vėže į Klaipėdą, jame taip pat numatytos naujos karinio mobilumo jungtys tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Be to, susitikime ministrai diskutuos apie šalių siekius gerinti transporto sektoriaus infrastruktūrą, didinti socialinę sanglaudą ir tvaraus judumo galimybes visiems keleiviams. Daug dėmesio numatoma skirti ir transporto inovacijoms, skaitmenizavimui, veiksmingo ir aplinkai draugiško susisiekimo užtikrinimui atokiose ir rečiau apgyvendintose vietovėse, nuo miestų nutolusiuose regionuose.

Vizito metu taip pat planuojami susitikimai su Ispanijos oro linijų bendrovės „Iberia“ vadovais, vienos didžiausių šalyje traukinių gamintojų „Talgo“ atstovais.