M. Skuodis susitiks su į Lietuvą atvykstančiu Kazachstano transporto ministru, pasirašys memorandumą dėl transkaspijos koridoriaus plėtojimo

0
M. Skuodis susitiks su į Lietuvą atvykstančiu Kazachstano transporto ministru, pasirašys memorandumą dėl transkaspijos koridoriaus plėtojimo
Share

2024-05-16

Susisiekimo ministras Marius Skuodis penktadienį susitiks su vizito į Lietuvą atvykstančiu Kazachstano transporto ministru Maratu Karabaevu ir jo vadovaujama delegacija. Ministrai aptars dvišalį bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityse, krovinių srautus ir transporto koridorių tarp Europos ir Vidurinės Azijos plėtrą. Siekdami stiprinti tarpusavio transporto jungtis ir drauge plėtoti transkaspijos tarptautinio transporto maršrutą, Lietuvos ir Kazachstano ministrai ketina pasirašyti susitarimo memorandumą.

Memorandumo tikslas – skatinti šalių bendradarbiavimą transkaspijos tarptautinio transporto maršruto plėtros srityje, didinti transporto jungčių integraciją, vežimų efektyvumą, taip pat įgyvendinti Europos Komisijos iniciatyvą „Global Gateway“, kuria siekiama vystyti tvarius, pažangius, atsparius, įtraukius ir saugius visų rūšių transporto tinklus.

Susisiekimo ministro M. Skuodžio teigimu, transkaspijos tarptautinio transporto maršruto, jungiančio Europą su Kazachstanu per Kaspijos jūrą, Azerbaidžaną ir Sakartvelą, plėtra – puiki galimybė stiprinti ekonominį ir verslo bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Azijos.

„Nuosekliai dirbame, kad užtikrintume glaudžius Lietuvos ir Azijos  ryšius, bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityse. Transkaspijos tarptautinio transporto maršruto, kurio plėtra padidina krovinių transportavimo iš Vidurinės Azijos regiono alternatyvas, sujungimas su Baltijos jūros regionu – vienas iš Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo projektų“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Susitikime daug dėmesio taip pat numatoma skirti bendradarbiavimo aktualijoms, siekiant užtikrinti Europos Sąjungos sankcijų įgyvendinimą, keistis informacija ir gerąja praktika. Kartu bus aptariami krovinių gabenimo geležinkeliais, transporto ir logistikos skaitmenizavimo ir kiti susisiekimo sektoriui aktualūs klausimai.

Be to, Susisiekimo ministerijoje bus surengtas Lietuvos ir Kazachstano transporto darbo grupės posėdis, kurio metu abiejų šalių atstovai pasirašys protokolą dėl tolesnio bendradarbiavimo geležinkelių, kelių ir oro transporto srityse plėtojimo.

Per 2024 m. pirmąjį ketvirtį prekių apyvarta tarp Lietuvos ir Kazachstano sudarė 117 mln. eurų. Pernai labiausiai augo Kazachstano krovinių krova per Klaipėdos uostą: 2023 m. krauta 271 tūkst. t, 2022 m. – 195 tūkst. t (39 proc. daugiau). Daugiausia krauti netaurieji metalai ir netauriųjų metalų gaminiai, chemijos pramonės produkcija ir mineraliniai produktai.