M. Skuodis su naujai paskirtu Ispanijos transporto ministru aptars oro susisiekimo klausimus, bendrus šalių įgyvendinamus strateginius transporto projektus

0
M. Skuodis su naujai paskirtu Ispanijos transporto ministru aptars oro susisiekimo klausimus, bendrus šalių įgyvendinamus strateginius transporto projektus
Share

2024-02-29

Susisiekimo ministras Marius Skuodis penktadienį susitiks su vizito į Lietuvą atvykstančiu naujuoju Ispanijos transporto ir darnaus judumo ministru Óscaru Puente Santiago. Ministrai aptars Lietuvos ir Ispanijos tiesioginio susisiekimo oru klausimus, strateginių transporto infrastruktūros projektų Baltijos regione įgyvendinimą ir kitus aktualius tarptautinės darbotvarkės punktus.

Lietuvos ir Ispanijos transporto ministrai taip pat kalbėsis apie europinės geležinkelio vėžės projekto „Rail Baltica“ eigą, regiono karinio mobilumo poreikius, vykdomą geležinkelio elektrifikacijos projektą. Susitikimo metu taip pat bus diskutuojama apie būtinybę didinti europinį finansavimą projektams, gerinantiems tiek civilinio, tiek karinio mobilumo jungtis su Europa ir Ukraina.

Tai bus pirmasis M. Skuodžio susitikimas su Ispanijos transporto ministru Ó. Puente Santiago, kuris šias pareigas eina nuo 2023 m. lapkričio mėnesio. M. Skuodis su darbo vizitu Ispanijoje lankėsi praėjusių metų rugsėjį, tuomet Ispanija pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai.

Siekdama skatinti bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje ir plėsti dvišalius verslo ryšius, Ispanijos ambasada Lietuvoje kartu su partneriais šį trečiadienį Vilniuje surengė pirmąjį Lietuvos ir Ispanijos verslo forumą.