LTSA: keleivius per Lietuvą vežantys Moldovos autobusų vairuotojai nesilaiko vairavimo ir poilsio režimo

0
LTSA: keleivius per Lietuvą vežantys Moldovos autobusų vairuotojai nesilaiko vairavimo ir poilsio režimo
Share

2024-02-29

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie Moldovos vežėjų galimai vykdomus pažeidimus, ir siekdama patikrinti nurodytus faktus, nuo 2024 m. vasario 19 d. atlieka nuolatinius Moldovoje įregistruotų autobusų, kurie reguliariaisiais bei užsakomaisiais reisais vykdo keleivių vežimą per Lietuvą, patikrinimus. Jau nustatyta apie 10 pažeidimų, išrašyta baudų už 1500 eur.

Penkiuose jau patikrintuose autobusuose buvo nustatyta pažeidimų, susijusių su vairavimo ir poilsio režimu. Viename autobuse netinkamai veikė tachografas – autobusas buvo nukreiptas į dirbtuves ir kelionę tęsė jau su tinkamai veikiančiu ir metrologinę patikrą perėjusiu tachografu. Kito autobuso vairuotojui buvo leista tęsti kelionę po privalomų 9 valandų kasdienio poilsio. 

Visus autobusus vairavo ekipažai, kuriuos sudarė ne mažiau kaip du vairuotojai. LTSA nustačius  vairavimo ir poilsio režimo pažeidimus, administracinė atsakomybė buvo taikyta 9 vairuotojams. Jiems skirtų baudų suma siekia 1500 Eur. 

„Po atliktų patikrinimų LTSA kreipsis į atitinkamą Moldovos kompetentingą instituciją prašydama užtikrinti, kad Moldovos vežėjai, vykdantys reguliariuosius reisus, užtikrintų tinkamą vairuotojų darbo organizavimą ir nebūtų darbo ir poilsio režimo pažeidimų. Kadangi dalis maršrutų driekiasi per Lenkijos teritoriją, su Lenkijos kelių transporto inspekcija dalijamės informacija apie šiuos pažeidimus ir bendradarbiaujame skatindami kaimyninės šalies pareigūnus, įvertinus atitinkamas rizikas, atlikti transporto priemonių patikrinimus“, –  sako LTSA direktorius Genius Lukošius. 

Už vairavimo trukmės viršijimą ar nepakankamą kasdienį poilsį, priklausomai nuo pažeidimo sunkumo, vairuotojams gali būti skiriama bauda iki 300 Eur bei uždrausta toliau tęsti kelionę, kol jie tinkamai nepailsės. 

Už vairuotojo kortelių ir tachografo naudojimo pažeidimus maksimali skiriama bauda vairuotojams gali siekti 600 Eur. Transporto priemonei, kuriai buvo nustatyta tachografo neatitikimų, leidžiama tęsti kelionę tik pašalinus trūkumus. Nustačiusi labai sunkius pažeidimus LTSA ir toliau tęs minėtų vežėjų patikrinimus, siekdama užtikrinti vairavimo bei poilsio režimo reikalavimų įgyvendinimą. 

LTSA ir toliau skatina visuomenę pastebėjus vykdomus nusižengimus nelikti abejingiems ir nedelsiant pranešti apie tai atitinkamoms institucijoms.