LTG ir Ukrainos geležinkeliai stiprina bendradarbiavimą: sieks visapusiškos integracijos su Europa

0
LTG ir Ukrainos geležinkeliai stiprina bendradarbiavimą: sieks visapusiškos integracijos su Europa
Share

Visapusiškos integracijos su Europa siekiantys „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) gegužės 9-ąją – Europos dieną – Miunchene pasirašė memorandumą su Ukrainos geležinkeliais. Memorandumu bendrovės sutarė bendradarbiauti įgyvendinant LTG inicijuotą programą „FREE Rail“, kuria  siekiama sukurti geležinkelių veiklos modelį, pagrįstą ES geležinkelių standartais ir gerąja praktika bei suderintą su plačiosios vėžės specifika (EU+). 

Šių metų kovą pristatyta ir LTG įgyvendinama programa „FREE Rail“ leis pasiekti visapusiškos – verslo ryšių, technologijų ir IT – integracijos su Europa, atvers daugiau galimybių geležinkelių paslaugomis besinaudojančioms įmonėms,  gyventojams bei vakarų geležinkelių pramonei. 

Kaip teigia memorandumą pasirašęs Ukrainos geležinkelių valdybos narys Viacheslav Yeromin, su plačiąja vėže suderinto naujo veiklos modelio sukūrimas prisidės prie Ukrainos verslo ryšių su Europa stiprinimo.

„Sukūrus vieningą regiono geležinkelių veiklos modelį, atsiveria naujos galimybės tiek regiono saugumo stiprinimui, tiek geležinkelių verslo ryšių su Europos šalimis plėtrai. Suderinus skirtingų geležinkelių bendrovių techninius standartus, galėsime pagerinti tarpvalstybinį mobilumą, sukurdami palankesnes sąlygas ekonominiam bendradarbiavimui tarp Ukrainos ir Europos rinkų“, – sako V. Yeromin. 

„Laikomės tvirtos vertybinės pozicijos, todėl nuosekliai siekiame visiškai integruotis su Europa – tiek verslo ryšių, tiek infrastruktūros, tiek technologijų prasme. Įgyvendindami „FREE Rail“ programą imamės lyderystės regione ir prisijungti prie programos kviečiame kitų regiono šalių geležinkelių bendroves. Ši tęstinė programa, kurią įgyvendinsime iki 2030 metų, sudarys sąlygas visapusiškai regiono integracijai su Europa bei išspręs įvairius aspektus – nuo teisinių klausimų, verslo atsparumo standartų iki techninio suderinamumo ar atitinkamų IT sprendimų“, – sako memorandumą pasirašęs LTG generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

Pasak jo, veiklos diversifikavimas ir paslaugų, nukreiptų į skirtingas rinkas, plėtra jau nuo 2017 m. yra strateginis LTG Grupės įmonių tikslas. Nuo to laiko ir ypač per pastaruosius kelerius metus buvo nuveikta reikšmingų darbų: 2020-aisiais įkurta „LTG Cargo“ dukterinė bendrovė „LTG Cargo Polska“, o 2021-aisiais – „LTG Cargo Ukraine“. Startavo nauji krovinių pervežimo maršrutai, plėtojama intermodalinių pervežimų su Vakarų Europa veikla, naujas keleivinis maršrutas Vilnius–Varšuva–Krokuva.

LTG ir Ukrainos geležinkeliai memorandumu sutarė bendradarbiauti, užtikrinant, kad naujasis geležinkelių veiklos modelis būtų suderinamas tarp plačiąją vėžę naudojančių šalių, skatinti plačiosios vėžės sistemoje veikiančias šalis jungtis prie „FREE Rail“ iniciatyvos, taip pat siekti paramos iniciatyvai Europos Sąjungos institucijose ir Europos organizacijose, kurios atstovauja geležinkelių pramonei. 

LTG informacija

Žygimanto Gedvilos/BNS nuotrauka.