Lietuvos ugniagesiai moka nugalėti ne tik ugnį!

0
Lietuvos ugniagesiai moka nugalėti ne tik ugnį!
Share

Birželio 23–24 dienomis Lenkijoje, Vroclave vykusiame Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate, Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai skynė pergalę po pergalės. Komandinės estafetės rungtyje (Rokas Lindenis, Jaroslav Višnevski, Andrius Ašmontas, Romualdas Vilimas, Lukas Leonavičius) iškovojo pirmąją vietą. Geriausios komandos kategorijoje (Rokas Lindenis, Karolis Gražinis, Lukas Leonavičius) taip pat užėmė pirmąją vietą, pademonstruodami tris geriausius asmeninius laikus. Toje pačioje komandos kategorijoje (Remigijus Balčiūnas, Jaroslav Višnevski, Romualdas Vilimas) iškovojo 2-ąją vietą.

O tandemų absoliučioje įskaitoje Andrius Ašmontas ir Rokas Lindenis pelnė trečiąją vietą.

Antrąją vieta tandemų per 40 metų kategorijoje iškovojo Marius Gasparėnas ir Laimonas Kivilius.

Mišrioje komandinėje estafetėje 3-ąją vietą užėmė Regina Bartkutė, Laimonas Kivilius, Remigijus Balčiūnas, Marius Gasparėnas ir Karolis Gražinis.

2-ąją vietą moterų komandinėje estafetėje užėmė Regina Bartkutė su narėmis iš Europos šalių, ji iškovojo antrąją vietą ir moterų per 40 m. kategorijoje.

Pasak Lietuvos ugniagesių gelbėtojų komandos vadovo ir trenerio, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininko Andriaus Ašmonto, sėkmė lydi tada, kai yra įdedama daug pastangų.

„Komandą sudaro penki vyrai ir viena moteris. Yra nemaža konkurencija, bet tai padeda mums tobulėti ir siekti geresnių rezultatų, – teigia jis. – Į Lenkiją išvykome po Lietuvos čempionato, buvome gerai pasiruošę. Tai ir lėmė gerus mūsų komandos rezultatus. Tiesa, ten nuvykus, laukė netikėtumas – bokštas, kuris buvo daug statesnis ir siauresnis už mūsiškį, be to, ir paskutinė trasa – truputį kitokia negu mūsų. Pirmą kartą teko varžytis tokiame bokšte, kuriame didesni vyrukai ne visi tilpdavo, bet kitos trasos buvo puikiai pažįstamos.“

Nėra to blogo, kad neišeitų į gerą… Toks bokštas jų lauks ir rudenį vyksiančiame Europos stipriausiojo ugniagesio čempionate Vokietijoje.

Beje, Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai yra iš tų, kurie moka nugalėti iššūkius. Jų pakako ir šįkart – nauja rinktinė, nauji žmonės, teko susidėlioti trasas. A. Ašmontas neslepia, kad pradžioje ne taip gerai sekėsi, užtat vėliau viskas ėjosi kur kas geriau. Finalas nenuvylė. Jis neabejoja, kad Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai gali parodyti, ką gali ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.

„Labiausiai esame patenkinti komandiniu laimėjimu, tai mūsų „arkliukas“. Norime ir ateityje tą tradiciją išlaikyti“, – tvirtina A. Ašmontas.