Lietuvos įmonėms – nauja galimybė dalyvauti Ukrainos atkūrimo projektuose

0
Lietuvos įmonėms – nauja galimybė dalyvauti Ukrainos atkūrimo projektuose
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra kviečia Lietuvos įmones dalyvauti Ukrainos atstatymo projektuose. Šiuo tikslu startuoja Lietuvos verslininkų, norinčių įgyvendinti Ukrainos atstatymo projektus Ukrainoje, duomenų bazė. Įmonių katalogas bus prieinamas B2Lithuania tinklalapyje, kuriame kviečiamos registruotis susidomėjusios įmonės.

„Lietuvos verslą kviečiame prisijungti prie Ukrainos atstatymo projektų įvairiose srityse – statybų, logistikos, informacinių technologijų, gamybos, maisto ir apdirbamosios pramonės bei aptarnavimo sektoriuose. Be to, tikimės aktyvaus įsitraukimo ir iš startuolių bendruomenės, „EdTech“, „GovTech“ ir kitų skaitmeninių paslaugų atstovų. Taip kuriame daugiau galimybių Lietuvos verslui prisidėti prie Ukrainos atstatymo“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Dalyvauti programoje norinčios įmonės kviečiamos užpildyti anketą, esančią B2Lithuania tinklalapyje.

Naudodamosi B2Lithuania tinklalapiu visos Lietuvos eksportuojančios įmonės, besidominčios Ukrainos atstatymo iniciatyvomis, gali patekti į atskirą Ukrainos atstatymo tematikai skirtą katalogą. Šios įmonės gaus naują tikslinę informaciją, susijusią su Ukrainos atstatymo projektais, finansavimo šaltiniais ir bus viešai matomos interneto svetainės B2Lithuania tituliniame puslapyje.

Ukrainos atstatymo projektų įgyvendinimo metu planuojamos teikti ir konkrečiam sektoriui skirtos konsultacijos. Šie veiksmai padės parengti bendrą pagalbos planą, atitinkantį Ukrainos ekonomikos poreikius. 

B2Lithuania – didžiausia eksporto duomenų bazė Lietuvoje. Tai visiškai nemokama platforma, kurios kataloge yra daugiau kaip 2 700 įmonių. Čia galima rasti išsamią informaciją apie Lietuvos gamintojus ir paslaugų teikėjus iš įvairių verslo sektorių. Naudojantis B2Lithuania galima užmegzti naujų ryšių arba tiesiogiai susisiekti su potencialiu partneriu, surengti vaizdo susitikimą ar pateikti viešą užklausą.

B2Lithuania duomenų bazė suteiks galimybę Lietuvos verslui įgyvendinti naujus ir tęsti Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektus. Skaičiuojama, kad jau dabar bendra Lietuvos karinė, humanitarinė ir finansinė parama Ukrainai pasiekė 1 mlrd. eurų, o tai sudaro 1,42  proc. BVP 2022 metams. Todėl didesnis Lietuvos verslo įsitraukimas dar labiau pagelbės Ukrainai. 

„Kviečiame verslą pagalvoti ne vien tik apie karo nuniokotos Ukrainos infrastruktūros atstatymą, bet ir savo projektais prisidėti prie Ukrainos eurointegracijos ateityje. Skatiname įvairius verslo sektorius prisijungti ir ieškoti galimybių dalį verslo vykdyti Ukrainoje. Todėl tikimės, kad stiprios Lietuvos skaitmeninių paslaugų ir technologijų įmonės taip pat pasinaudos B2Lithuania teikiamomis galimybėmis. Užmegzti kontaktai gali tapti puikiu pamatu ateities bendradarbiavimui“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

Lietuva jau užbaigė Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektus – ukrainiečiams perduota mobilioji gyvenvietė Borodyankoje, skirta 36 namų netekusioms šeimoms, renovuotas darželis Irpinėje bei mokykla Borodyankoje. 

Lietuva taip pat atstato sprogimų apgadintą mokyklą Borodyankoje. Mūsų šalis prisideda ir prie mokyklos Snihurivkos mieste atnaujinimo, kur per 300 mokinių ugdanti mokykla bus atstatyta sumontavus privataus Lietuvos verslo dovanojamus langus. Lietuva taip pat įgyvendina projektą „Ateities mokykla Ukrainai“ ir stiprina Ukrainos atstatymo agentūros gebėjimus.

2023 m. spalį Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino dar vieną – Skaitmeninio miestų planavimo 3D įrankio – projektą, kuriuo bus sukuriamos 3D virtualios miesto planavimo priemonės Ukrainos Bučos savivaldybei. Jo įgyvendinimui numatyta 426 tūkst. eurų. Projektą įgyvendina Statybos sektoriaus vystymo agentūra.

Lietuva taip pat dalyvauja Pasaulio banko Daugiašalės investicijų garantijų agentūros (MIGA) Ukrainos atstatymo iniciatyvoje. Prie projektų Ukrainoje įgyvendinimo prisideda Centrinė projektų valdymo agentūra, o verslui paskolas pagal „Startuok“ priemonę teikia UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).