Lietuva Ukrainai perdavė mobiliąją gyvenvietę Borodyankoje

0
Lietuva Ukrainai perdavė mobiliąją gyvenvietę Borodyankoje
Share

Lietuva užbaigė pirmąjį projektą, skirtą Ukrainos infrastruktūrai atkurti. Ukrainiečiams jau perduota mobilioji gyvenvietė Borodyankoje, į kurią netrukus persikels gyventi 36 namų netekusios šeimos.  

„Tai pirmasis, bet ne paskutinis Lietuvos įgyvendintas vystomojo bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama atstatyti sugriautą Ukrainos infrastruktūrą. Šiuo metu parama Ukrainai ypač svarbi, nes, nepaisant šalyje vykstančio karo, gyvenimas joje juda pirmyn, o sugrįžtantiems žmonėms trūksta kur gyventi ar mokyti vaikus. Todėl jau dabar atstatome Ukrainos infrastruktūrą, kad pasibaigus karui ukrainiečiai galėtų dirbti, gydytis ar mokytis savo šalyje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Užbaigdamas mobiliosios gyvenvietės Borodyankoje projektą, Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje Tomas Matulevičius perdavė Borodyankos miesto merui gyvenvietės raktus ir pasirašė perdavimo aktą.

„Tikimės, kad estafetę iš lietuvių perėmę ukrainiečiai jau artimiausiu metu joje apgyvendins šeimas. Netolimoje ateityje mūsų tikslas – pabaigti ir kitus Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektus, kurie leistų bent iš dalies palengvinti ten likusių šeimų kasdienybę“, – teigia Lietuvos Respublikos komercijos atašė Ukrainoje T. Matulevičius.

Mobilioji gyvenvietė Borodyankoje orientuota į Ukrainos šeimų poreikius. Gyvenamosios patalpos skirtos šeimoms, o siekiant padidinti vaikų užimtumą, lauke įrengta vaikų žaidimo aikštelė. Šios mobiliosios gyvenvietės viduje yra buičiai palengvinti reikalingos skalbyklos, virtuvės ir poilsio patalpos – tai, ko reikia, norint saugiai ir sėkmingai gyventi naujuose namuose.

Lietuva įgyvendina ir kitus Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektus – siekiama atstatyti sprogimų apgadintą mokyklą. Joje po renovacijos turėtų mokytis apie 700 vaikų. Šį projektą ketinama užbaigti šių metų rudenį.

Lietuva taip pat rūpinasi darželio Irpinėje renovacija. Planuojama atstatyti nuo sprogimų ir gaisro nukentėjusį vaikų darželio pastatą, kurio renovavimo darbai jau pradėti. Juos tikimasi užbaigti taip pat šių metų rudenį.

Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektams Vyriausybė yra skyrusi daugiau kaip 11 mln. eurų.