Komisija tirs Lietuvos pilietybės atkūrimą R. Abramovičiaus artimiesiems

0
Komisija tirs Lietuvos pilietybės atkūrimą R. Abramovičiaus artimiesiems
Share

2023-12-07

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sudarė komisiją, kuriai pavesta įvertinti Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo aplinkybes Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus artimiesiems 2011-2013 m.

Migracijos departamentui pavesta peržiūrėti asmenų ir subjektų, kuriems taikomos Europos Sąjungos (ES) sankcijos, sąrašą ir patikrinti, ar sankcionuotų asmenų šeimos nariai nėra Lietuvos Respublikos piliečiai.

Ministrės iniciatyva, 2023 m. vasario 3 d. įsigaliojo Vyriausybės nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo įgyvendinimo“ pataisos, kuriomis įtvirtinta, kad duomenys apie Lietuvos Respublikos pilietybę atkūrusius ar pilietybės netekusius asmenis skelbiami viešai.

„Pilietybės suteikimas negali būti paslaptimi, o lietuviškas pasas priedanga sankcijoms apeiti ar kitaip piktnaudžiauti. Šiuo geopolitiškai sudėtingu laikotarpiu asmens duomenų apsauga negali būti aukščiau  nacionalinio saugumo interesų”, – pabrėžia ministrė A. Bilotaitė.

Taip pat, ministrės pavedimu jau parengtos ir derinamos Pilietybės įstatymo pataisos, kuriomis siūloma išplėsti LR pilietybės netekimo pagrindą. Ši nuostata būtų taikoma visiems Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems ir kitos valstybės pilietybę, jeigu asmuo kelia grėsmę šalies saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ir ES valstybių narių ir (ar) jų sąjungininkų saugumo interesams.