Kelmės ugniagesiai gelbėtojai atliko neeilinę gelbėjimo operaciją

0
Kelmės ugniagesiai gelbėtojai atliko neeilinę gelbėjimo operaciją
Share

Rugpjūčio 2 d.  Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams teko atlikti neeilinę gelbėjimo operaciją –  kampiniu šlifuokliu nupjauti masyvų metalinį žiedą, esantį ant vaikino piršto.

Situacija buvo sudėtinga. Pagalbą suteikti bandžiusiems medikams vaikinui padėti nepavyko, nors jie įvairiomis priemonėmis ir mėgino tai padaryti.  Kelmės PGT pamainos vadas Robertas Dimskis, paklaustas, kaip jam pasisekė išvaduoti  nuo veržiančio žiedo vaikino pirštą, sakė: „Žinai, kad negali suklysti, žinai, kad niekas kitas negali suteikti jam pagalbos, ir darai. Kiekvienas toks darbas reikalauja didelės savitvardos ir atsakomybės“.

Paprasta nebuvo – žiedas platus ir labai tvirto metalo. „Nusprendėme, kad naudosime akumuliatorinį kampinį šlifuoklį ir įpjausime jį.  Tačiau vienos įpjovos nepakako, kad būtų galima  žiedą praplėsti. Tad teko daryti ir antrąjį įpjovimą, tik taip žiedas pasidavė. Gelbėjimo operacija truko apie valandą. Vaikinas sužalojimų nepatyrė,“ – pasakoja R. Dimskis, atlikęs šį precizišką darbą. Tai pirmasis toks atvejis per 23-ejus jo darbo metus, kai teko metalą pjauti, kad būtų galima nuimti žiedą nuo piršto.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais ugniagesiai gelbėtojai  6469 kartus skubėjo atlikti įvairiausių gelbėjimo darbų.