Kad vasara būtų saugi

0
Kad vasara būtų saugi
Share

2024-07-10

Vykdydami Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus patvirtintą 2022-2024 metams planuojamų vykdyti gaisrų prevencijos akcijų programą, kurioje numatyta informacinė akcija „Saugi vasara“, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus pareigūnai kartu su 6-osios komandos ugniagesiais gelbėtojais liepos 9 dieną lankėsi Vilniaus miesto Žirmūnų paplūdimyje. Akcijos metu Vilniaus gyventojai buvo supažindinti su saugaus elgesio gamtoje ir prie vandens telkinių taisyklėmis, narų gelbėtojų darbu ir įranga, taip pat buvo pademonstruoti gelbėjimo darbai vandenyje. Gausus poilsiautojų būrys su didžiuliu susidomėjimu stebėjo, kaip gelbėti skęstantį žmogų, ir klausė specialistų patarimų.

Vilniaus PGV, atsižvelgdama į Programoje iškeltus uždavinius, patvirtino Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2024 metų skendimų paviršinių vandens telkinių vandenyse prevencijos priemonių planą. Jame numatyta nemažai priemonių – tai labiausiai gyventojų lankomų (populiariausių) vandens telkinių paplūdimių ir maudymviečių lankymas, privažiavimo kelių priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms tikrinimas, nesaugių maudymosi vietų ir pakrančių identifikavimas, vaizdinių informavimo priemonių (stendų, plakatų ir kt.) atnaujinimo ar naujų įrengimo poreikio įvertinimas.

Plane taip pat numatyta, jog apie identifikuotas problemas bus informuotos veiklos teritorijose esančios savivaldybės ir savivaldybių ekstremaliųjų situacijų operacijų centrai. Taip pat pagal galimybes bus organizuotos žmonių paieškos ir gelbėjimo paviršiniuose vandens telkiniuose pratybos, pasitelkiant paplūdimiuose dirbančius gelbėtojus, numatyta dalyvauti kitų įstaigų ar institucijų organizuojamuose prevenciniuose renginiuose.

Pareigūnai tikisi, kad tikslinės priemonės padės sumažinti skęstančiųjų skaičių bei skatins gyventojus atsakingai elgtis gamtoje ir prie vandens telkinių.