Jungtinėje Karalystėje pradeda dirbti naujoji Lietuvos komercijos atašė

0
Jungtinėje Karalystėje pradeda dirbti naujoji Lietuvos komercijos atašė
Share

Kovo 1 d., penktadienį, Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje pradėjo dirbti išrinkta nauja Lietuvos komercijos atašė Vesta Ratkevičiūtė.  

„Nuosekliai siekiame išlaikyti aktyvią bendradarbiavimo dinamiką su užsienio partneriais ir sustiprinti Lietuvos ekonominį įvaizdį pagrindinėse rinkose. Neabejoju, kad išrinkta nauja komercijos atašė reikšmingai prisidės prie naujų galimybių atvėrimo eksporto ir turizmo srityse, taip pat pritraukiant į mūsų šalį naujų investuotojų, kuriančių čia gerai mokamas ir aukštą pridėtinę vertę turinčias darbo vietas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

V. Ratkevičiūtė iki šiol Singapūre ėjo rinkodaros strategijos vadovės pareigas britų rinkos tyrimų kompanijoje „Euromonitor International“, dar anksčiau – viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistės pareigas „Velankani Group“ įmonėje Indijoje bei Europos studijų centre Briuselyje. Taip pat stažavosi Europos Parlamente, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Briuselyje ir dirbo Tarptautinių reikalų ir eksporto departamento vyr. specialiste Žemės ūkio ministerijoje.  

„Sieksiu tęsti pradėtus darbus ir toliau stiprinti tvirtus partnerystės ryšius, daug dėmesio skirsiu eksportui, inovacijų sričiai ir tiesioginių investicijų pritraukimui į Lietuvą. Verslo klimato gerinimas taip pat svarbus mano darbotvarkės elementas, didelį mūsų šalių potencialą matau ir vystant abipusišką augimą komercijos srityje, taip sukuriant ilgalaikę vertę tiek Lietuvos, tiek ir Jungtinės Karalystės labui. Neabejoju, kad turima patirtis dirbant įvairioje kultūrinėje aplinkoje su plataus pobūdžio verslo partneriais prisidės prie inovatyvių ir dinamiškų ryšių užtikrinimo”, – teigia V. Ratkevičiūtė.

V. Ratkevičiūtė Vilniaus universitete yra įgijusi politikos mokslų krypties magistro laipsnį, taip pat baigusi bakalauro istorijos studijas ir gretutines viešojo administravimo studijas Vytauto Didžiojo universitete.

Praėjusiais metais pagal prekybos apyvartą tarp 208 partnerių Didžioji Britanija užėmė 12 vietą ir tapo 10-ta didžiausia Lietuvos eksporto rinka. Prekių apyvarta tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos siekė 2,3 mlrd. eurų: eksportas sudarė 1,5 mlrd. eurų, importas – 846 mln. eurų.