Investicinė sąskaita sudarys sąlygas žmonėms lengviau ir paprasčiau investuoti

0
Investicinė sąskaita sudarys sąlygas žmonėms lengviau ir paprasčiau investuoti
Share

2024-06-25

Seimas pritarė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis įteisinama ambicingiausia regione Investicinė sąskaita, sudarysianti patogesnes sąlygas tęstinėms investicijoms į finansinius produktus. Nuo kitų metų pradžios asmuo, norintis naudotis investicine sąskaita, turėtų pranešti mokesčių administratoriui (VMI), kad jo turima sąskaita ar kelios sąskaitos bet kurioje finansų įstaigoje, ne tik Lietuvoje, laikytinos investicine sąskaita.

„Investicinės sąskaitos esmė – sukurti patogesnę ir patrauklesnę aplinką smulkesniems investuotojams. Lietuvos žmonės bankuose laiko daugiau nei 22 milijardus eurų. Tikimės, kad Investicinė sąskaita išjudins bent dalį šių santaupų, įveiklins jas, sukurs pridėtinę vertę tiek investuojantiems, tiek ir visai Lietuvos ekonomikai“, – sakė ministrė G. Skaistė.

Investicinė sąskaita sudarys galimybes nuolatiniams Lietuvos gyventojams investuoti į vertybinių popierių biržose platinamus vertybinius popierius ar kitas investavimo priemones, o apmokestinamas bus tik galutinis investavimo rezultatas – uždirbtas pelnas. Iš skirtingų investavimo operacijų gautas pelnas ir nuostoliai bus sumuojami, su galimybe juos perkelti, o gauta investavimo grąža (pelnas) būtų apmokestinti tik lėšų išsiėmimo metu. Atsiimant įnašus iš Investicinės sąskaitos mokesčių nebus. Per investicinę sąskaitą galimų investuoti lėšų suma nebus ribojama.

Investuoti per investicinę sąskaitą bus galima į prekybos vietose platinamus perleidžiamuosius vertybinius popierius (pvz., viešai platinamos akcijos, obligacijos); pinigų rinkos priemones (pvz., iždo vekseliai); kolektyvinio investavimo subjektų vertybinius popierius; tam tikras išvestines finansines priemones (t. y. susietos su aukščiau išvardintomis finansinėmis priemonėmis); per sutelktinio finansavimo platformas platinamas priemones;  per tarpusavio skolinimo platformas platinamas priemones; Vyriausybės taupymo lakštus.