Ieškoma Lietuvos komercijos atašė Norvegijoje

0
Ieškoma Lietuvos komercijos atašė Norvegijoje
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia konkursą komercijos atašė pareigoms Norvegijoje.

„Norvegija – viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių ir prioritetinė Lietuvos eksporto ir bendradarbiavimo inovacijų srityje rinka. Ši valstybė pagal prekybos apyvartą ir importą patenka į Lietuvai reikšmingiausių šalių dešimtuką. Todėl komercijos atašė vaidmuo labai svarbus, siekiant stiprinti ekonominį atstovavimą šioje daug potencialo turinčioje šalyje. Apskritai, siekiame stiprinti atstovavimą verslui užsienyje, todėl planuojame iki 2024 m. komercijos atašė skaičių dar padidinti nuo 16 iki 23“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Naujasis komercijos atašė Norvegijoje prisidės į Lietuvą pritraukiant naujų Norvegijos įmonių, padės lietuviškam verslui rasti galimybių eksportuoti savo produkciją ir užmegzti reikiamus ryšius. Taip pat bus svarbu užtikrinti jau esamų darbų tęstinumą, kad Lietuva ir Norvegija taptų dar glaudesnėmis ekonominėmis partnerėmis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Į komercijos atašė pareigas Norvegijoje gali pretenduoti asmenys, turintys bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.

Paraiškos priimamos iki š. m. kovo 6 dienos imtinai. Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia.   

2022 m. Norvegija tarp 211 Lietuvos prekybos partnerių užėmė 9 vietą pagal prekybos apyvartą, 12 – pagal eksportą  ir 7 – pagal importą. 2022 m. prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 3,7 mlrd. eurų, eksportas į Norvegiją – 1,1 mlrd. eurų, importas – 2,6 mlrd. eurų. Pernai lietuviškos kilmės prekių eksportas į Norvegiją siekė 914,5 mln. eurų.

Norvegijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2022 m. 3 ketvirtį siekė 682,49 mln. eurų, o Lietuvos tiesioginės užsienio investicijos Norvegijoje – 12,07 mln. eurų.

Šiuo metu Lietuva turi 16 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Lenkijoje, taip pat 1 prekybos atstovą Taipėjuje.