Į gaisrinę – paklausyti muzikos ir kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms

0
Į gaisrinę – paklausyti muzikos ir kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms
Share

Neseniai Neringos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnybos kieme aplink išrikiuotas autocisternas, skambant klasikinei muzikai,  šurmuliavo pusšimtis žmonių. Mažiausieji lankytojai akimis rijo ugniagesių techniką, nedrąsiai klausinėjo apie tai, kaip  kovojama su liepsnomis, rankytėse spausdami  „Bebriuko UGNIAUS patarimus“. Daugelis jų  laukė vakaro, kai galės „išlankstyti“ savo pirmąjį popierinį gaisrinį automobilį.

Suaugusieji renginyje irgi nebuvo pamiršti.  Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos išleistoje brošiūroje jie galėjo rasti atsakymus į daugelį rūpimų klausimų: kaip elgtis vienu ar kitu nelaimės atveju, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms.

Visiems susirinkusiems  buvo ką veikti, nes tądien tarnyboje vyko  tarptautinis muzikos festivalis „N-žemė“. Ši Klaipėdos PGV, Neringos PGT ir Neringos savivaldybės idėja įgyvendinama jau antrus metus.  Festivalio „generatoriaus“ Mindaugo Bačkaus pasakojimuose, skambant muzikai, visų dėmesys krypo į violončelę. Buvo galima susipažinti ir su šio instrumento istorija, paklausyti muzikos kūrinių. Siurprizų kupinas vakaras  tąkart padovanojo kiekvienam savas emocijas ir prisiminimus, kurie ilgam liks ne tik  nuotraukose, bet ir atmintyje.