Į darbą – su ugnele širdyje

0
Į darbą – su ugnele širdyje
Share

2024-05-15

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Arūnas Kosčicas šiandien baigia tarnybą šiose pareigose. Jo, kaip komandos viršininko ir kaip žmogaus principas – žmogiškumas, susikalbėjimas, vienas kito supratimas, tarpusavio pagarba:  „Žmogus darbe turi jaustis kaip antruose namuose. Man buvo svarbus kiekvienas ugniagesys. Kad darbas vyktų sklandžiai, reikalinga komanda. Vienas lauke – ne karys, vienas nieko nepadarysi. Žodžiai „Tėvynės labui“ – ne tušti ir ne veltui. Pareigūnai visą laiką pasiruošę padėti žmonėms, kad jie jaustųsi saugiai“.

Ugniagesyboje prabėgo beveik trisdešimt jo gyvenimo metų. Darbą pradėjo Vilniaus miesto 3-ojoje komandoje ugniagesiu, dar senoje gaisrinėje, tuomet įsikūrusioje Kalvarijų gatvėje. Vėliau buvo pamainos vado pavaduotojas, pamainos vadas, dirbo Pajėgų valdymo skyriuje, komandos viršininko pavaduotoju.

Komandos viršininku dirba beveik dešimt metų. Virš septynerių metų jis vadovavo Vilniaus PGV 2-ajai komandai. Keturios pamainos, beveik šešiasdešimties žmonių kolektyvas, technikos parengtis, užduočių paskirstymas ir dar daugybė darbų, su kuriais kiekvieną dieną A. Kosčicas ir jo vadovaujama komanda susidurdavo, pareikalavo  atsakomybės ir pareigingumo. Jis pasidžiaugia, kad su komanda visada rasdavo bendrą kalbą, todėl ir darbai vyko sklandžiai.

Jo vadovaujama komanda ne tik gesino gaisrus, vykdė gelbėjimo darbus, bet ir diegė inovacijas. Tarp daugelio ir šios: žolės gesinimas su motoriniais oro pūtekliais, kaminų gesinimo tinkleliai, išmanioji lenta klasėje, šiuolaikiška žarnų priežiūros įranga.  

Savo komandai jis linki visada likti tais, kuriems rūpi žmonių saugumas.