Gaisrai ir kitos nelaimės švenčių ir savaitgalių nepaiso

0
Gaisrai ir kitos nelaimės švenčių ir savaitgalių nepaiso
Share

2024-02-15

Rytoj minėsime Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.  Prieš akis – pirmasis ilgasis šventinis savaitgalis šiais metais. Kad šventinio laiko netemdytų nelaimės, šalies ugniagesiai gelbėtojai ragina gyventojus elgtis saugiai ir atsakingai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet daugiabučiuose ir individualiuosiuose gyvenamuosiuose namuose jau kilo 522 gaisrai. Šiuose gaisruose žuvo 18 žmonių, o 26 žmonės patyrė traumų.

Vien šią savaitę gaisruose žuvo 3 žmonės.

Antradienį, 23.55 val., Tauragės rajone, Tauragės seniūnijoje, Tauragės Dvaro kaime,  gaisras kilo viename iš butų daugiabučiame gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams namo laiptinė buvo uždūminta, buto durys, kuriame kilo gaisras, buvo užrakintos.

Ugniagesiai, atidarę buto duris, dūmuose skendinčio bute prie lovos surado ir į lauką išnešė vyrą. Deja, medikams nepavyko jo atgaivinti.  Netrukus prie lango buvo rastas ir antrasis vyras. Greitosios pagalbos medikai konstatavo jo mirtį. Dviejų kambarių butas, kuriame kilo šis gaisras,  apleistas, jame prikrauta šiukšlių. Gaisro metu sudegė lova, apdegė ir aprūko sienos, lubos ir namų apyvokos daiktai.

Trečiadienį, 20.05 val., Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje,  Degutiškės I kaime, atvira liepsna degė individualus gyvenamasis namas.Gaisro metu nudegė pusė stogo dangos ir perdangos, išdegė namo vidus. Jame rastas apdegęs žmogaus kūnas.

Pernai per ilguosius savaitgalius daugiabučiuose ir individualiuosiuose gyvenamuosiuose namuose kilo 151 gaisras. Šiuose gaisruose žuvo 4 gyventojai, o 6 žmonės patyrė traumų.

Todėl ugniagesiai gelbėtojai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į saugios namų aplinkos svarbą ir  pataria gyventojams nepalikti verdančių puodų ant viryklės, įjungtų  elektros prietaisų, nerūkyti lovoje. Daugelio gaisrų pavyktų išvengti, jei gyventojai  kūrenimo sezono metu periodiškai išsivalytų dūmtraukius, apžiūrėtų ir susiremontuotų krosnis, susitvarkytų elektros instaliaciją ir, žinoma,  įsigytų dūmų detektorių.