Finansų viceministras Frankfurte, Londone ir Paryžiuje susitinka su investuotojais į Lietuvos Vyriausybės vertybinius popierius

0
Finansų viceministras Frankfurte, Londone ir Paryžiuje susitinka su investuotojais į Lietuvos Vyriausybės vertybinius popierius
Share

2024-04-22

Finansų viceministras Darius Sadeckas balandžio 22-24 dienomis lankosi Frankfurte, Londone ir Paryžiuje, kur susitiks su instituciniais investuotojais į Vyriausybės vertybinius popierius (VVP).

Vizito metu finansų viceministras D. Sadeckas drauge su Valstybės iždo departamento direktore Rasa Kavolyte ir vyresniąja patarėja Toma Sasnauskiene Frankfurte, Londone ir Paryžiuje susitiks su esamais ir potencialiais investuotojais į VVP. Susitikimų metu finansų viceministras pristatys Lietuvos ekonominę situaciją, fiskalinę politiką, valstybės skolos valdymą.

Vasario mėn. Lietuva tarptautinėse kapitalo rinkose pasiskolino 1,5 mlrd. eurų, išleisdama 10 metų trukmės euroobligacijų emisiją. 2024m. Vyriausybė planuoja iš viso skolintis iki 5,7 mlrd. eurų. Dalis lėšų bus pasiskolinta vidaus rinkoje išleidžiant VVP – apie 2,2 mlrd. eurų, kita dalis – skolinantis užsienio kapitalo rinkose išleidžiant euroobligacijų emisijas – apie 3 mlrd. eurų. Taip pat apie 0,4 mlrd. eurų numatyta pasiskolinti iš tarptautinių finansų institucijų.