Finansų ministerija skatina Lietuvos „Fintech“ bendroves aktyviau dalyvauti pinigų plovimo prevencijos veikloje

0
Finansų ministerija skatina Lietuvos „Fintech“ bendroves aktyviau dalyvauti pinigų plovimo prevencijos veikloje
Share

2024-03-27

Siekiant stiprinti rizikų valdymą finansinių technologijų („Fintech“) sektoriuje, šioje srityje veikiančios bendrovės kviečiamos jungtis ir aktyviai dalyvauti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro veikloje. Tai – vienas žingsnių, numatytų pernai patvirtintose 2023–2028 metų „Fintech“ sektoriaus plėtros Lietuvoje gairėse.

„Vienas iš gairėse numatytų penkių prioritetinių tikslų – siekti, kad ir toliau gerėtų Lietuvos vertinimas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityse. Numatome plėtoti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro veiklą, partnerystės pagrindu įtraukiant „Fintech“ sektoriaus atstovus skirtingose pinigų plovimo prevencijos srityse“, – sako finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė – Markevičienė.   

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras, telkiantis viešojo ir privataus sektoriaus ekspertus, jau suburia atstovus iš komercinių bankų, teisėsaugos ir priežiūros institucijų, o dabar sudaromos galimybės veikloje dalyvauti platesniam finansų rinkos dalyvių ratui.

Taip siekiama užtikrinti, jog skirtingi finansų rinkos dalyviai centro platformoje dalintųsi savo patirtimi, leidžiančia operatyviau identifikuoti galimas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas ir pasiruošti jų valdymui.

Jie turėtų būti pasiruošę pristatyti savo patirtį, pastebėtas naujas įtariamas finansinių nusikaltimų ir pinigų plovimo tendencijas, diskusijų metu kartu su kolegomis ieškoti efektyvių užkardymo priemonių, dalyvauti edukaciniuose renginiuose stiprinant pinigų plovimo prevencijos specialistų kompetencijas.

Narystės gali siekti finansų rinkos dalyviai, kuriuos prižiūri Lietuvos bankas ir ilgiau nei 3 metus turėti Lietuvos banko išduotą licenciją arba ilgiau nei 3 metus būti įrašyti į Nacionalinių plėtros įstaigų sąrašą.

Daugiau informacijos apie galimybes, nario įnašus, paraiškos nagrinėjimą ir pirminės užklausos formą galima rasti Centro interneto svetainėse skiltyje „Narystė”, adresu: https://amlcenter.lt/naryste/.