Festivalyje „Kultūros naktis“ Prezidentūroje – pareigūnų patarimai apie saugią gyvenseną

0
Festivalyje „Kultūros naktis“ Prezidentūroje – pareigūnų patarimai apie saugią gyvenseną
Share

Birželio 7-ąją Vilnius ir vėl įsižiebs vienai ypatingai progai – festivaliui „Kultūros naktis“. Prie jo tradiciškai jungiasi ir Lietuvos Respublikos Prezidentūros rūmų ansamblyje įsikūręs Valstybės pažinimo centras, sostinės gyventojus ir svečius šiemet kviečiantis į patyriminę kultūros programą, kurios epicentre – šalies saugumas. Prezidento rūmų vidiniame kieme nuo 18 iki 22 val. įsikurs ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai.

Ugniagesiai gelbėtojai pasakos, kaip gesinami gaisrai, demonstruos automobilinę cisterną, gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, civilinės saugos specialistai patars, kaip pasiruošti galimoms ekstremaliosioms situacijoms ir kaip elgtis jų metu, supažindins su išvykimo krepšiu ir pasirengimo nelaimėms šeimos planu.

Lankytojai sužinos, kaip sudaryti pasirengimo nelaimėms šeimos planą, kaip nusistatyti telefonus perspėjimo pranešimams apie nelaimes gauti. Jie galės susipažinti su Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetaine LT72, kurioje skelbiama informacija apie kolektyvinės apsaugos statinius, priedangas, sirenų išdėstymo žemėlapius ir kt.

Departamento valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai patars, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus. Jie primins autonominių dūmų detektorių įrengimo svarbą, supažindins su ugnies gesintuvais ir kaip skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 išsikviesti pagalbą.

LR Prezidento rūmų centrinėje dalyje – Daukanto aikštėje nuo 18 val.  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos reprezentacinė platforma kvies susipažinti su įvairia saugumui būtina atributika ir išgirsti, ką veikia šių dienų kariūnai. Nuo 19 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos studentai šioje erdvėje surengs muzikinę programą, atskleisdami ir kitą, kartais mažiau matomą, tačiau ne mažiau svarbią kultūrinę kariūnų pusę. Pasirodys šokių kolektyvas „Šokte marš“, muzikinė grupė  „Kamufliažinės stygos“, karo akademijos choristai ir solistai.

Nuo 20 val. vidiniame rūmų kieme, šalia Kolonų salės, koncertą surengs ir šventišką nuotaiką palaikys Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio mjr. Egidijaus Ališausko bei jam talkinančio dirigento kpt. Dainiaus Pavilionio. Šįkart orkestras ruošia netikėtą ir įtraukiantį pasirodymą – „Svingas kultūros naktyje“.

Taip pat bus galima aplankyti Valstybės pažinimo centrą ir jo paruoštas veiklas, skirtas „Kultūros nakties“ programai atliepti. Lankytojai laukiami specialiose ekskursijose po neseniai duris atvėrusią parodą „NATO20: Protas išlaisvėja diskusijoje“. Ekskursijas ves ir apie išskirtinę ekspoziciją pasakos jos kūrėjas istorikas dr. Kęstutis Kilinskas (būtina išankstinė registracija). Ekskursijų laikai: 18.30 val., 19.30 val., 21.30 val., 22.30 val.

Nuo 19 val. visi norintys kviečiami apsilankyti paskaitoje apie tai, kaip atpažinti klaidinančią informaciją. Ją ves portalo „Delfi“ rubrikos „Melo detektorius“ redaktorė Aistė Meidutė. Paskaitos metu klausytojai galės susipažinti su baziniais prevenciniais veiksmais, padedančiais atpažinti klaidinančią informaciją, taip pat bus kviečiami mokytis esminių technikų ir įrankių, padėsiančių pasitikrinti rūpimą informaciją savarankiškai.

„Kultūros nakties“ metu bus atviros visos Valstybės pažinimo centro erdvės ir ekspozicijos. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 23 val. Apsilankymas nekainuos. Įėjimas į renginio zonas galimas per Totorių g. 28, Universiteto g., Daukanto a.