„ES investicijų diena Jūsų mieste“: dar šeši miestai susipažino su ES investicijomis iš arti

0
„ES investicijų diena Jūsų mieste“: dar šeši miestai susipažino su ES investicijomis iš arti
Share

Šią savaitę dar šešiuose miestuose vyko informaciniai „ES investicijų diena Jūsų mieste“ renginiai. Gyventojai susipažino su įgyvendintais ES projektais, Finansų ministerijos ir „Inovacijų agentūros“ specialistai suinteresuotiems miestiečiams pasakojo apie galimybes gauti Europos Sąjungos (ES) investicijas, o besimokantis jaunimas pasitikrino savo žinias protmūšio kovoje.

Šią savaitę renginiai vyko Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Radviliškyje ir Šiauliuose.

Finansų ministerijos Investicijų departamento vadovė Kotryna Tamoševičienė Šiauliuose pristatė ES investavimo galimybes 2021-2027 m. periode, o Inovacijų agentūros atstovai – investicijų galiojančius ir laukiamus kvietimus.

„Naujasis ES investicinis laikotarpis atveria galimybes tokiems perspektyviems Lietuvos regionams kaip Šiauliai tapti patraukliais investicijų ir ekonomikos centrais. Šiomis investicijomis norime ne tik išspręsti viešųjų paslaugų – švietimo, sveikatos ar socialinės apsaugos – prieinamumą bei stiprinti ekonominį potencialą, bet ir paskatinti bendruomenes sustiprėti, aktyviau dalyvauti sprendžiant iškilusius iššūkius ir kurti tvarių miestų plėtros strategiją. Gyvenimas mažesniuose regionuose turėtų tapti galimybe kurti, investuoti, kokybiškai ir tvariai gyventi“, – pažymėjo K. Tamoševičienė.

Pasak Investicijų departamento vadovės, nuo 2022 m. paskelbta ES investicijų 2021-2027 m. periodo ir „Naujos kartos Lietuva“ plano kvietimų už 4,7 mlrd. eurų. Tiesiogiai verslo plėtrai iš „Naujos kartos Lietuva“ plano ir 2021-2027 m. ES fondų investicijų programos suplanuota per 1,1 mlrd. eurų.

Taip pat miestuose vyko interaktyvūs mobilūs renginiai visame mieste – informaciniai galvosūkiai gyventojams, protmūšis švietimo įstaigose bei geriausių regiono sėkmės istorijų filmavimai.

„ES investicijos Jūsų mieste“ renginiai aplankys ne mažiau kaip 14 Lietuvos miestų ir miestelių. Renginiai iš dalies finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

Daugiau informacijos apie ES investicijų kvietimus rasite https://www.esinvesticijos.lt/