2024-09-12
Energetikos ministerijoje projektų valdymo branda per kelerius pastaruosius metus pakilo iki trečio lygio iš keturių. Tai patvirtino šiais metais atliktas projektų vertinimo tyrimas, personalo apklausa ir projektų vadovų kompetencijos vertinimas. Palyginus su 2019 metais atliktu tyrimu projektų valdymo branda padidėjo 1 balu.
„Pokyčiai džiugina ne tik dėl įgyvendinamų Lietuvos energetikos nepriklausomybei svarbių projektų, bet ir dėl personalo kvalifikacijos augimo. Daugelis inicijuotų ir įgyvendinamų projektų yra ilgalaikiai, didelės apimties, o bendradarbiavimas vyksta ne tik su šalies institucijomis ar verslu, bet ir tarptautiniais partneriais. Džiugu, kad projektai valdomi vadovaujantis tarptautiniais standartais ir taikoma moderni projektų valdymo sistema – tai stiprina mūsų energetinę sistemą“, – sako Energetikos ministras Dainius Kreivys
2024 metais atlikto tyrimo metu vertintos institucijos darbuotojų projektų valdymo kompetencijos, projektų valdymo organizacinė branda ir projektų valdymo žinių taikymas. Ypatingas dėmesys skirtas projektų valdymo procesų efektyvumui, darbuotojų, dalyvaujančių projektų valdymo procesuose kompetencijoms bei žinių ugdymui.
Didžiausias projektinio valdymo brandos augimas – strateginių (valstybei svarbiausių) projektų stebėsenoje ir kokybės užtikrinime. Jame pasiektas praktiškai maksimalus balas.
Šiuo metu Energetikos ministerijoje aktyviai veikia projektų valdymo tarnyba. Ji vykdo metodines konsultacijas, projektų stebėseną ir kontrolę bei teikia pagalbą projektų vadovams. Taip pat naudojami projektų valdymo įrankiai – leidžia rinkti objektyvius duomenis, didina projektų stebėsenos skaidrumą ir rezultatų viešumą.
Projektų valdyme svarbūs ne tik įgyvendinimo terminai, biudžetas ir rezultatai, bet ir tarptautinis bei tarpinstitucinis bendradarbiavimas, teisiniai klausimai, suinteresuotų pusių įtraukimas į procesą, kokybės ir naudų valdymas bei tikslinė komunikacija. Šie vadybiniai įgūdžiai kelia ir bendrąsias viešojo sektoriaus darbuotojų kompetencijas, todėl yra neatsiejami organizacinės kultūros dalis.
Šiuo metu Energetikos ministerijos projektų portfelyje 15 projektų aktyvių projektų ir inicijuojami nauji – siekiant įgyvendinti naują Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją. Tai ir Sinchronizacijos su Europos elektros tinklais, Elektromobilumo ekosistemos sukūrimas, Elektros energijos kaupimo įrenginių (200 MW) įrengimas, Vandenilio technologijų plėtrą įgalinančios ekosistemos sukūrimas, pasiruošimas jūrinio vėjo elektrinių parkų konkursams, Anglies dioksido panaudojimas aukštos pridėtinės vertės produktų gamybai ir kiti.
Energy Cells nuotrauka