Energetikos infrastruktūrai rengiamas integruotas apsaugos priemonių planas

0
Energetikos infrastruktūrai rengiamas integruotas apsaugos priemonių planas
Share

2024-07-02

Stiprinant strateginių energetikos objektų saugumą padidintų grėsmių sąlygomis, Energetikos, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijos rengia integruotą apsaugos priemonių planą kritinei energetikos infrastruktūrai apsaugoti nuo galimų hibridinių atakų. Per artimiausius mėnesius bus parengtas integruotas papildomų saugos priemonių planas, numatantis reikalingas integruotas saugos priemones, institucijų tarpusavio sąveiką ir kt.  

Dėl to šiandien sutarė energetikos ministras Dainius Kreivys, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ir vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev, kurie lankėsi „Litpol Link“ jungties stotyje, Alytaus transformatorių pastotėje ir „Energy Cells“ baterijų parke. Šis energetikos mazgas Alytuje – svarbiausias kritinės energetinės infrastruktūros objektas. 

„Energetikos infrastruktūra yra viena svarbiausių nacionalinio saugumo kolonų. Strateginius energetikos objektus valdančios įmonės nuosekliai investuoja į saugumo priemones ir nuo karo pradžios veikia padidinto budrumo režimu, tačiau turime būti pasirengę ir blogiausiems scenarijams, kai gali būti reikalingas bendras institucijų įsitraukimas. Integruotas priemonių planas tarp energetikos, krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministerijoms pavaldžių struktūrų veiktų prevenciškai ir leistų būti pasirengusiems įvairiems scenarijams ne tik taikos, bet ir karo bei krizių metu“, – sako energetikos ministras D. Kreivys. 

Pasak krašto apsaugos ministro L. Kasčiūno, kritinės infrastruktūros apsauga turi būti integralia mūsų gynybos plano dalimi: „Karo Ukrainoje patirtys rodo, kad tokia infrastruktūra yra vienas iš agresoriaus taikinių. Turime taikos metu galvoti apie karinio standarto diegimą ir tobulinimą institucijose saugančiose kritinės infrastruktūros objektus, gerinti jų sąveiką su Lietuvos kariuomene“. 

„Kritinės infrastruktūros apsaugą būtina stiprinti, ypač energetikos objektų, todėl sutarėm pateikti detalizuotus pasiūlymus dėl pareigūnų parengimo, būtinų investicijų į apsaugos infrastruktūrą, reikalingų objektui gynybos priemonių, dronų ir antidronų poreikį“, – teigia vidaus reikalų viceministras V. Dmitrijev.

Energetikos ministerijos informacija