EIMIN paskirstė įmonėms beveik 20 mln. eurų atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti

0
EIMIN paskirstė įmonėms beveik 20 mln. eurų atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti
Share

Patrigubinus kvietimo atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti finansavimo sumą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija pramonės įmonėms jau paskirstė 19,94 mln. eurų. Tai vienas iš Lietuvos ekonomikai stiprinti skelbiamų finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų.

„Atsižvelgdami į rekordinį pramonės įmonių susidomėjimą atsinaujinančių energijos išteklių priemone, kartu su kitomis institucijomis ieškojome ir radome būdą vietoj suplanuoto 10 mln. eurų finansavimo sumą padidinti iki 31,87 mln. eurų. Visiems 266 reikalavimus atitikusiems projektams lėšos bus paskirstytos iš viso per tris etapus. Verslo siekis investuoti į atsinaujinančius energijos išteklius rodo, kad aktyviai rengiamasi pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos. Lietuvai tai itin reikšmingas žingsnis“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pirmuoju etapu 9,83 mln. eurų finansavimas suteiktas 66 įmonėms, o antruoju etapu – 10,11 mln. eurų 72 įmonėms. Per du etapus 94 labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) skirta 12,11 mln. eurų. 44 didelėms įmonėms skirta 7,83 mln. eurų.  

„Pagal šią priemonę projektus įgyvendinančios pramonės įmonės turės galimybę įsigyti įrangos, reikalingos atsinaujinančių energijos išteklių, generuojamų iš saulės energijos, gamybai. Taip bus pasiekta dvejopa nauda – tiek aplinkai, skatinant tvarų energijos naudojimą, tiek ekonominiu požiūriu“, – sako ekonomikos ir inovacijų kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Vienam projektui įgyvendinti daugiausia skiriama iki 300 tūkst. eurų.

Konkurse aktyviausiai dalyvavo medienos, maisto produktų gamintojai, baldų ir metalo gaminių gamintojai.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos planuoja paskelbti priemonių kvietimus, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų.