Dūmų detektoriaus dėka buvo išvengta skaudžių gaisro pasekmių

0
Dūmų detektoriaus dėka buvo išvengta skaudžių gaisro pasekmių
Share

Anykščių rajone ankstyvą rytą gyvenamajame name, dėl neatsargaus rūkymo kilus gaisrui, kitoje namo dalyje gyvenančiai kaimynei išgirdus cypimo garsą, buvo skubiai iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. Dūmų detektorius laiku įspėjo apie įsiplieskusį gaisrą. Budrios kaimynės  dėka pavyko išgelbėti turtą.

Pagal Anykščių rajono savivaldybės gaisrų prevencijos 2022–2024 metų programą, asmenys, kurių namo dalyje kilo gaisras, yra įtraukti į savivaldybės sąrašus, kurie ne rečiau kaip kartą per metus, vykdant prevencinę akciją „Padėk artimui“, yra lankomi. Minėto namo gyventojui buvo įrengtas dūmų detektorius, jis įsigytas Anykščių rajono savivaldybės lėšomis.

Ši istorija dar kartą liudija,  kad namuose būtina įrengti dūmų detektorių. Ugniagesiai primena, kad reikėtų nepamiršti ilgainiui nuo jo nuvalyti susikaupusias dulkes, patikrinti, ar jis veikia ir laiku pasikeisti baterijas. Norint patikrinti ar dūmų detektorius veikia,  reikia paspausti kontrolinį mygtuką. Jeigu signalo nėra – reikia nedelsiant keisti maitinimo elementą, kad būtų užtikrintas sklandus prietaiso  veikimas.

Jei dar neturite įsirengę dūmų detektoriaus, neatidėliokite to kitam kartui, skubiau jį įsirenkite! Kilus gaisrui, jis gali išgelbėti ne tik jūsų ir jūsų artimųjų gyvybes, bet ir jūsų turtą.