Dėl Bendrojo pagalbos centro veiksmų, reaguojant į įvykį Architektų gatvėje

0
Dėl Bendrojo pagalbos centro veiksmų, reaguojant į įvykį Architektų gatvėje
Share

Bendrojo pagalbos centro vadovybė, reaguodama į žiniasklaidoje išsakytas mintis, kad Bendrojo pagalbos centro operatorė, 2023 m. balandžio 18 d. priėmusi skambutį dėl smurto Vilniaus Architektų gatvėje, galimai netinkamai suklasifikavo įvykį ir nenurodė visų svarbių aplinkybių pranešime policijai, nurodė patikrinti Bendrojo pagalbos centro informacinėje sistemoje esančią informaciją.

Susipažinus su informacinės sistemos duomenimis nustatyta, kad skambutis iš Architektų gatvės buvo gautas 19.52 val.

Į jį atsiliepusi pareigūnė išsiaiškino įvykio vietos adresą, kitas svarbias aplinkybes, parengė ir perdavė policijai pranešimą apie pagalbos poreikį įvykio vietoje.

Pranešime nurodyta, kad kaimynę muša vyras, galimai yra mažamečių vaikų, pranešėja girdi pagalbos šauksmus.

Atsižvelgdama į aplinkybes, operatorė įvykį priskyrė smurto artimoje aplinkoje įvykių tipui.

Atkreiptinas dėmesys, kad, reaguodama į pranešimą ir vertindama pranešimo informaciją, policija taip pat turi galimybę perklausyti skambučių garso įrašus.

Vertinant visą surinktą informaciją nustatyta, kad į skambutį atsiliepusi Bendrojo pagalbos centro operatorė savo pareigas atliko tinkamai. Tai profesionali ir ilgametė darbuotoja, sukaupusi didelę ir vertingą patirtį. Minėtos pareigūnės dėka išgelbėta ne viena gyvybė – tą liudija ir iš Lietuvos Respublikos Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos gauta padėka.

Bendrojo pagalbos centro vadovybė norėtų pabrėžti, kad Bendrajame pagalbos centre darbo kokybei yra skiriama daug dėmesio, todėl į visas gaunamas pastabas reaguojama rimtai ir atsakingai.