Dar šeši miestai sužinojo, kas ir kaip gali pretenduoti į ES investicijas

0
Dar šeši miestai sužinojo, kas ir kaip gali pretenduoti į ES investicijas
Share

Šią savaitę dar šešiuose miestuose vyko informaciniai „ES investicijų diena Jūsų mieste“ renginiai. Gyventojai susipažino su įgyvendintais ES projektais ir sėkmės istorijomis, verslo ir savivaldos atstovai – su naujojo periodo galimybėmis, o besimokantis jaunimas pasitikrino savo žinias protmūšio kovoje.

Šią savaitę renginiai vyko Šakiuose, Jurbarke Utenoje, Jonavoje, Kėdainiuose ir Panevėžyje. 

Panevėžyje ES investicijų galimybes ES investicijų 2021-2027 m. periode pristatė Finansų ministerijos Investicijų departamento vyresnioji patarėja Eglė Coppa bei „Inovacijų agentūros“ atstovai.

„Lietuvai atsiveria visos galimybės augti ir stiprėti: su Nacionaliniu pažangos planu ateina 17 mlrd. eurų investicijų, kurių didžioji dalis bus nukreipta į aplinkosaugos ir klimato kaitos, švietimo programas bei inovacijoms diegti. Nacionalinio ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas „Naujos kartos Lietuva“, kuriam skirta 2,225 mlrd. eurų, bus orientuotas į ilgalaikes reformas, sprendžiančias įsisenėjusias problemas. O 2021–2027 m. ES fondų investicijos sudarys 5,990 mlrd. eurų.“, – sakė E. Coppa.

Nuo 2022 m. paskelbta ES investicijų 2021-2027 m. periodo ir „Naujos kartos Lietuva“ plano kvietimų už 4,7 mlrd. eurų. Tiesiogiai verslo plėtrai iš „Naujos kartos Lietuva“ plano ir 2021-2027 m. ES fondų investicijų programos suplanuota per 1,1 mlrd. eurų.

Taip pat miestuose vyko interaktyvūs mobilūs renginiai visame mieste – informaciniai galvosūkiai gyventojams, protmūšis švietimo įstaigose bei geriausių regiono sėkmės istorijų filmavimai. 

„ES investicijos Jūsų mieste“ renginiai aplankys ne mažiau kaip 14 Lietuvos miestų ir miestelių. Renginiai iš dalies finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

Daugiau informacijos apie ES investicijų kvietimus rasite www.esinvesticijos.lt.