Civilinės saugos specialistai susitikimuose su parapijų bendruomenėmis sulaukia ir aplodismentų

0
Civilinės saugos specialistai susitikimuose su parapijų bendruomenėmis sulaukia ir aplodismentų
Share

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, prisidėdamas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimo sutarties su Lietuvos vyskupų konferencija įgyvendinimo ir siekdamas užtikrinti VRM informacinės kampanijos ,,Esame komanda. Turime planą“ tęstinumą, tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos vyskupų konferencija civilinės saugos srityje. 

Šalies civilinės saugos pareigūnai lankosi bažnyčiose ir susitinka su parapijų tikinčiaisiais. Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai jau aplankė 10 bažnyčių ir surengė susitikimus su parapijų bendruomenėmis, kuriuose jau dalyvavo apie 700 tikinčiųjų.

Šiaulių PGV Civilinės saugos skyriaus pareigūnai apsilankė Šiaulių, Telšių, Kuršėnų, Šakynos, Linkuvos, Pakruojo, Gruzdžių, Rozalimo, Sedos ir Baisogalos parapijų bendruomenėse.

Dažniausiai šie susitikimai vyksta sekmadieniais po šv. Mišių, tad į juos susirinka gausi tikinčiųjų bendruomenė. Gegužės 26 d. civilinės saugos specialistai planuoja apsilankyti Pakruojo rajone ir susitikti su Klovainių parapijos bendruomene.

„Po paskaitų, kuriose kalbame apie civilinę saugą, pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, parodome išvykimo krepšį, kartais sulaukiame ne tik daug klausimų, bet ir aplodismentų, – sakė Šiaulių PGV Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Baltramaitis. – Na, o gyventojams daugiausia nerimo kelia dabartinė situacija dėl Rusijos, jie klausia, kaip jiems reikėtų pasirengti, kur galėtų pasislėpti, kas būtų, jeigu Baltarusijos AE įvyktų branduolinė avarija. Susirūpinimas ypač jaučiamas mažuose miesteliuose, nes miestuose mes rengiame dideles informacines kampanijas, todėl jų gyventojai jaučiasi saugesni.“

Šiaulių PGV Civilinės saugos skyriaus specialistai dalyvavo šv. Mišiose Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, į kurias buvo susirinkę apie šimtas tikinčiųjų. Po jų vyriausiasis specialistas Alfonsas Račinskas informavo bendruomenės narius apie išankstinį pasirengimą galimoms nelaimėms. Kunigas Artūras Sederevičius padėkojo pareigūnams už apsilankymą ir aiškų bei žmonėms suprantamą pristatymą ir pakvietė puodeliui arbatos tolesniam pokalbiui su bendruomenės nariais. Žmonės aktyviai dalyvavo pokalbyje, domėjosi, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, kokius būtiniausius daiktus reikia turėti nelaimės atveju.

Vyriausiasis specialistas Vilius Vičkačka ir vyresnioji specialistė Remigija Galdikienė susitiko su Mažeikių rajono Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikinčiaisiais. Susitikimo metu pasidalinta žiniomis, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms ar ekstremaliesiems įvykiams, aptarti visuomenės perspėjimo ir informavimo algoritmai, gyventojų evakavimo klausimai, kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų paskirtis. Kalbėta, kaip savarankiškai pasirengti nelaimėms ir išgyventi tris paras, pademonstruotas išvykimo krepšys. Šiame susitikime dalyvavo apie 60 žmonių.

Gegužės 12 d. susitikimas su parapijos tikinčiaisiais buvo surengtas ir Radviliškio rajono Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčioje.

Pasak E. Baltramaičio, jau patvirtinta priedanga Pakruojo rajono Rozalimo Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje. „Čia jau išvalytos ir įrengtos patalpos, kuriose žmonės galės gauti trumpalaikę priedangą“, – sakė pareigūnas.