Baltijos šalys dalinasi gerąja ES investicijų komunikacijos patirtimi

0
Baltijos šalys dalinasi gerąja ES investicijų komunikacijos patirtimi
Share

2024-04-22

Šiandien Vilniuje Finansų ministerijos specialistai kartu su Latvijos ir Estijos šalių ES investicijų komunikacijos specialistais bei Europos komisijos atstovais dalyvavo strateginiame B3 susitikime. 

Europos biuro Lietuvoje atstovė Agnė Kazlauskaitė pabrėžia, jog komunikacija yra didelė jėga ir ji lengvai gali virsti pavojingu ginklu. Geopolitinio saugumo kontekste strateginė komunikacija tampa itin svarbi, taip pat kaip ir trijų Baltijos šalių susitikimai bei patirties pasidalijimai. 

Pernai metų 3B susitikimas vyko Taline, ten buvo pradėta kovos su dezinformacija tema – pristatyta situacija Estijoje ir kovos su dezinformacija priemonės. Šiemet buvo nagrinėjama Lietuvos situacija, kurią apžvelgė ir pristatė Romanas Judinas bei Ema Batavičiūtė iš Nacionalinio krizių valdymo centro. 

Būtent dezinformacijos stabdymas buvo svarbiausia susitikimo tema, nes ji aktuali visoms Baltijos valstybėms, turinčioms sienas su rusija. ES vertybės jau seniai tapo grobiu dezinformatoriams ir geidžiama tema, tad informacijos mainai bei kontaktų mezgimas tampa vis svarbesniu šių susitikimų tikslu.

Lietuva, Latvija ir Estija šiemet švenčia 20 metų Europos Sąjungoje bei NATO, o gerieji pokyčiai Baltijos šalyse akivaizdūs. Tad susitikimo metu buvo pristatyti 20-ies metų ES investicijų komunikacijos specialistų jau nuveikti ir dar planuojami darbai visose Baltijos šalyse. Sėkmės istorijos, kova su propoganda ir, žinoma, tvarūs sprendimai kiekviename žingsnyje – apie tai kalbėjo atstovai iš trijų Baltijos šalių.