Rugsėjo 18 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje šalies priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms buvo perduotos 37 vidutinės klasės automobilinės cisternos, 6 sunkiosios klasės automobilinės cisternos ir 4 automobilinės kopėčios. Tai jau trečiasis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsigytų gaisrinių automobilių perdavimas šiais metais – sausio 6 d. perduotos 4 automobilinės kopėčios, o liepos 19 d. ugniagesiams gelbėtojams perduota 20 vidutinės klasės automobilinių cisternų.
„Techninis ugniagesių gelbėtojų aprūpinimas – mūsų pagrindinis tikslas. Šiandien tikrai turime kuo pasidžiaugti – ne tik naujais automobiliais, bet ir ugniagesių atlyginimais, kurie nuo 2020 metų kilo daugiau kaip 20 procentų, – automobilių perdavimo ceremonijos metu kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. – Reikia pripažinti, kad buvusiems vadovams nepavyko automobilių pirkimų surengti. Vis iškildavo iššūkių. Todėl nuoširdžiai noriu padėkoti departamento direktoriui Sauliui Greičiui už principingumą, už viešąjį interesą ir skaidriai įvykdytą pirkimą. Įsigyti automobiliai šiandien išvyks į šalies priešgaisrines gelbėjimo tarnybas. Turime viską, ko reikia. Turime eiti ir toliau ta kryptimi, kad būtume saugūs ir galėtume užtikrinti visuomenės saugumą.“
„Malonu, kad tęsiasi gerų naujienų maratonas, labai norėtųsi, kad jis tęstųsi ir toliau, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius S. Greičius. – Tikiuosi, kad gyventojai pajus mūsų geresnę parengtį. Šie automobiliai sustiprins mūsų visų saugumą. Ugniagesiai gelbėtojai galės suteikti visuomenei geresnę pagalbą. Sėkmės tarnybai!“
Ceremonijos metu ugniagesiams gelbėtojams buvo įteikti naujų automobilių rakteliai. Naujuosius automobilius pašventino kapelionas Tomas Karklys.
Gaisriniai automobiliai yra įsigyti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų (bendrai finansuojamas projektas Nr. 05.1.1-CPVA-V-901-01-0001) „Prisitaikymo prie klimato kaitos gerinimas, stiprinant valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reagavimo pajėgumus“.
Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje tai yra pats didžiausias gaisrinių automobilių įsigijimas. Įsigyta gaisrinė technika yra sertifikuota ir atitinka nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus.
Vidutinės ir sunkiosios klasės automobilinės cisternos yra su dvigubomis kabinomis, jos skirtos vykti į gaisrus ir gelbėjimo darbus, vežti gesinamąsias medžiagas bei gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, gesinti gaisrus. Šios cisternos yra su didesnio važumo padangomis, skirtomis įvairioms kelio dangoms, leidžiančiomis važiuoti sudėtingomis važiavimo sąlygoms ir eksploatuoti automobilį visais metų laikais.
Jose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai. Automobilinės cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai yra įjungiama atbulinės eigos pavara.
Automobilinių cisternų gale sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti ne mažiau kaip 7 t svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant stogo.
Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų. Vidutinės klasės automobilinės cisternos gali gabenti 3000 litrų vandens, o sunkiosios – 6000 litrų.
Šį kartą perduodamos 4 automobilinės kopėčios Magirus M42L-AS. Jos sustiprins Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ugniagesių gelbėtojų pajėgumus. Šių kopėčių maksimalus gelbėjimo aukštis – 40,3 metrai. Jų krepšio maksimali leidžiama apkrova be vandens naudojimo gesinimui yra 400 kg. Automobilinėse kopėčiose įrengtas einantis per visas kopėčių sekcijas iki krepšio vandens komunikacijų teleskopinis sausvamzdis.
Rugsėjo 1 d. duomenimis, Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje eksploatuojamos 234 automobilinės cisternos (32 Zil, Kamaz ir kt. ). Jų eksploatavimo amžiaus vidurkis yra 17 metų.