A. Armonaitė vizito JAV metu korporacijos ADM atstovus pakvietė į Lietuvą

0
A. Armonaitė vizito JAV metu korporacijos ADM atstovus pakvietė į Lietuvą
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vizito JAV metu susitiko su tarptautinės maisto perdirbimo ir prekių prekybos korporacijos „Archer Daniels Midland“ (ADM) viceprezidentu Vikramu Lutharu. Ministrė susitikimo metu pristatė Lietuvos investicinę aplinką ir pakvietė atvykti į Lietuvą.  

„ADM jau veikia daugiau kaip dvidešimtyje Europos ir keturiose Afrikos šalyse. Šiuo metu korporacija ieško naujų investicinių vietų Vidurio ir Rytų Europos regione, kur galėtų atidaryti naują bendrųjų paslaugų centrą. Todėl neabejoju, kad būtent Lietuva, turinti aukštos kompetencijos specialistų ir didelę verslo laisvę, galėtų būti tinkama vieta ADM investicijoms“, – po susitikimo teigė A. Armonaitė.  

2022 m. didžiausių Jungtinių Valstijų korporacijų sąraše „Fortune 500“ ADM užėmė 38 vietą, korporacijos pelnas siekė beveik 102 mlrd. JAV dolerių. 

ADM yra JAV tarptautinė korporacija, pagrindinė aliejinių sėklų, kukurūzų, kviečių ir kitų žemės ūkio produktų perdirbėja. Bendrovei priklauso platus logistikos tinklas, kuriame saugomi ir gabenami visame pasaulyje užauginti augalai. ADM taip pat valdo maisto verslą ir yra didelė kukurūzų saldiklių, krakmolo ir etanolio gamintoja.