A. Armonaitė susitiks su gynybos sektoriaus startuoliu ir įmonėmis, kurios vadovaujasi tvarumo principais

0
A. Armonaitė susitiks su gynybos sektoriaus startuoliu ir įmonėmis, kurios vadovaujasi tvarumo principais
Share

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiks su gynybos sektoriaus startuolio „Unmanned Defence Systems“ atstovais ir pristatys ministerijos planus, kuriais siekiama stiprinti šalies gynybos pramonę. Taip pat suplanuoti susitikimai su švarios energijos sprendimus kuriančios įmonės „Tukas EV“ vadovybe, bendrove „Green Lakes Pressing“, kuri savo veikloje vadovaujasi tvarumo principais, ir sveiko maisto įmone „Fresh Mesh“.

Susitikime su startuolio „Unmanned Defence Systems“ įkūrėjais ministrė susipažins su įmonės kuriamais bepiločiais orlaiviais ir aptars bepiločių orlaivių gamybos perspektyvas Lietuvoje. „Unmanned Defence Systems“ sukurtas žymusis dronas „Catfish Target“ buvo sėkmingai panaudotas mūšiuose Ukrainoje, tarp jų ir kovose dėl legendinės Gyvačių salos, bei sulaukė teigiamų įvertinimų iš ukrainiečių kariuomenės. Startuolis gamina ir kitus bepiločius orlaivius, tarp jų žvalgybos orlaivį ir civilinės paskirties kartografavimui skirtą orlaivį.

A. Armonaitė taip pat apsilankys inovatyvioje įmonėje „Tukas EV“, kuriančioje produktus ir sprendimus, naudojančius švarią energiją. Naujausias įmonės produktas „HR BANK“ – tai treniruoklis dviratis, gaminantis ir kaupiantis elektros energiją, kuri vėliau gali būti panaudota namie naudojamiems elektroniniams prietaisams įkrauti.

Vėliau ministrė susitiks su įmonės „Green Lakes Pressing“, kuri spausdina vinilines muzikos plokšteles, vadovais. Įmonė tvirtai laikosi žaliosios krypties ir optimizavo vinilinių plokštelių gamybos procesus, kad sumažintų energijos suvartojimą ir atliekų kiekį. Be to, „Green Lakes Pressing“ siūlo plokštelių pakuotes, kurios pagamintos naudojant perdirbtas medžiagas. Įmonės produkcija paklausi tarp Lietuvos ir užsienio muzikos kūrėjų.

Numatytas susitikimas ir su vaisiais bei daržovėmis prekiaujančios įmonės „Fresh  Mesh“ vadovais. Įmonė orientuojasi į ekologišką produkciją ir propaguoja sveiką mitybą ir gyvenseną.