A. Armonaitė susitiko su pasaulinio lygio startuolių plėtros įmone „Mind the Bridge“

0
A. Armonaitė susitiko su pasaulinio lygio startuolių plėtros įmone „Mind the Bridge“
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė San Fransiske (JAV) susitiko su pasaulinio lygio atvirųjų inovacijų platformos, teikiančios paslaugas įmonėms ir startuolių ekosistemoms, „Mind the Bridge“ vadovu Marco’u Marinucci’u ir aptarė galimą bendradarbiavimą, kuris padidintų Lietuvos startuolių augimą ir jų plėtrą į JAV rinką.

„Lietuvos startuolių ekosistema yra viena sparčiausiai augančių Centrinėje ir Rytų Europoje. Lietuvos startuolių vertė nuo 2017 m. iki 2022 m. išaugo net 17 kartų. Vis dėlto startuoliams Lietuvoje reikia tikslinių programų, pritaikytų pagal kuriamų produktų ar paslaugų specifiką ar įmonės augimo ir plėtros potencialą. Todėl su pasaulinio lygio bendrovės „Mind the Bridge“ vadovu aptarėme bendrų programų ir iniciatyvų galimybes. Tai leistų dar labiau stiprinti veržlią ir dinamišką Lietuvos startuolių ekosistemą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Bendradarbiavimas su „Mind the Bridge“ būtų naudingas skatinant inovacijas, auginant startuolius, stiprinant inovacijų ekosistemą ir kuriant startuoliams palankią aplinką. 

Jis skatintų iniciatyvų, stiprinančių tarptautinę partnerystę, įgyvendinimą. Tai leistų startuoliams užmegzti naudingų ryšių su investuotojais, korporacijomis ir jų partneriais bei sudarytų galimybę įsitvirtinti tarptautinėse rinkose.

„Mind the Bridge“ veikloje dalyvauja daugiau kaip 10 tūkst. startuolių per metus, daugiau kaip 300 – pagal įvairias akceleravimo programas. 

2007 m. įkurta „Mind the Bridge“ įgyvendina pasaulines iniciatyvas, tokias kaip „Startup Europe Partnership“. Jos tikslas – sujungti Europos startuolius su korporacijomis, siekiant skatinti bendradarbiavimą ir inovacijas. 

Lietuvos startuolių ekosistema yra pripažinta pasaulyje: Lietuva yra 10-oje vietoje pagal naujausią Global Fintech indeksą ir 17-oje vietoje pagal StartupBlink Global Ecosystems 2023 reitingą.  

Be to, pagal pasaulinį IMD talentų reitingą Lietuva 2023 metais užėmė 23 vietą tarp 64 šalių, ir tai yra aukščiausias šalies rezultatas per pastaruosius 5 metus.