A. Armonaitė pristatė Lietuvą JAV gynybos technologijų įmonei „Anduril“

0
A. Armonaitė pristatė Lietuvą JAV gynybos technologijų įmonei „Anduril“
Share

Vizito JAV metu ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su pažangių gynybos technologijų gamintojos „Anduril“ atstovais. Ministrė pristatė šalies planus stiprinti gynybos sektorių ir palankias sąlygas gynybos įmonėms kurtis Lietuvoje. Nuo praėjusių metų gynybos pramonės įmonės gali kurtis laisvosiose ekonomikos zonose. 

„Gynybos sektoriaus augimas yra vienas iš prioritetų. Vystome savo gynybos pramonę ir kviečiame įmones iš NATO šalių plėstis į Lietuvą. Daug dėmesio skiriame pažangias gynybos technologijas kuriančioms įmonėms, tokioms kaip „Anduril“. Šiandien Lietuvoje per 80 įmonių kuria gynybai skirtus produktus, kurie eksportuojami ir į NATO šalis, daugėja inovatyvių gynybos sektoriaus startuolių“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Anduril“ atstovai praėjusiais metais lankėsi Vilniuje ir dalyvavo renginyje „Baltic Miltech Summit 2023“.

„Anduril“ kuria pažangius sprendimus gynybai, kurie apima autonomines sistemas, dirbtinio intelekto technologijų panaudojimą ir kt. Įmonė gamina bepiločius orlaivius, priešdronines sistemas ir kitą modernią ginkluotę. Gynybos technologijų startuolis „Anduril“ buvo įkurtas 2017 metais. Įmonės įkūrėjai ir investuotojai siejami su tokiomis bendrovėmis kaip „Palantir“, „SpaceX“, tarp įkūrėjų – ir žymusis antrepreneris Palmeris Luckey.