A. Armonaitė: Lietuva turi ką pasiūlyti JAV kosmoso bendrovei „SpaceX“

0
A. Armonaitė: Lietuva turi ką pasiūlyti JAV kosmoso bendrovei „SpaceX“
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė JAV susitiko su vienu iš kosmoso bendrovės „SpaceX“ vadovų Bretu Johnsenu ir pristatė Lietuvą.

„Lietuvos įmonės jau dabar bendradarbiauja su šia kosmoso bendrove, „Starlink“ startavo Lietuvoje. Norime, kad šis intensyvus bendradarbiavimas nuolat augtų ir tvirtėtų. Akivaizdu, kad ir kompanija vertina mūsų šalį, nes tokio lygmens susitikimo kol kas Lietuva nebuvo turėjusi“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Ministrė su JAV kosmoso bendrovės „SpaceX“ atstovais aptarti veiklos buvo susitikusi praėjusių metų rugsėjį Lietuvoje. Prieš dvejus metus įmonė įsteigė „Starlink“ padalinį mūsų šalyje ir teikia plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas.

Praėjusiais metais Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros koncepciją. Lietuva siekia tapti konkurencingų kosminių paslaugų teikėja ir kurti pažangiais moksliniais tyrimais paremtus sprendimus ir technologijas.

Šalies mokslo institucijos ir kosmoso srityje veikiančios įmonės aktyviai dalyvauja Europos kosmoso agentūros (EKA) ir kitose tarptautinėse programose. Nuo praėjusių metų Lietuvoje veikia EKA verslo inkubatorius („ESA BIC Lietuva“), kurio tikslas – padėti augti perspektyviems šalies kosmoso startuoliams. Per artimiausius metus inkubatorius turėtų atrinkti ir paremti 20 startuolių, o jų idėjas padėti išplėtoti į aukštą pridėtinę vertę kuriančius kosmoso verslus.

Inovacijų agentūroje sėkmingai veikia „Space Hub“ Lietuvos padalinys, kurio misija – įvairiapusiškai plėtoti Lietuvos kosmoso ekosistemos veiklas.