A. Armonaitė Kalifornijoje susitiks su potencialiais investuotojais ir atidarys Lietuvos nacionalinį stendą lazerių parodoje

0
A. Armonaitė Kalifornijoje susitiks su potencialiais investuotojais ir atidarys Lietuvos nacionalinį stendą lazerių parodoje
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sausio 29 d.–vasario 2 d. su darbo vizitu lankysis Kalifornijoje, kur atidarys Lietuvos nacionalinį stendą lazerių parodoje „Photonics West 2024“. Iš viso parodoje dalyvauja 22 mūsų šalies lazerių sektoriaus įmonės, kurios garsina Lietuvos inovacijas visame pasaulyje. Ministrė vizito metu taip pat susitiks su JAV įmonių vadovais dėl galimų investicijų Lietuvoje ir lietuvių bendruomenėmis Kalifornijos miestuose. 

„Pastaraisiais metais Lietuvos lazerinių gaminių eksportas nuosekliai augo ir sulaukė pasaulinio pripažinimo, todėl Lietuvos stendo lazerių parodoje atidarymas užtikrins turimo potencialo vystymą ir naujų ryšių užmezgimą. Taip pat vizito metu atidarysime „InnoHub Lithuania“, kuris atvers dar daugiau galimybių Lietuvos įmonėms užtikrinti bendradarbiavimą su viena inovatyviausių valstijų JAV Kalifornija ir Silicio slėniu, o akademinei bendruomenei – rasti patikimų partnerių iš Lietuvos inovacijų ekosistemos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

San Franciske vyksianti lazerių paroda „Photonics West 2024“ – tai vienas iš svarbiausių lazerių technologijų renginių JAV. Jame suburiamos įvairią patirtį turinčios lazerių įmonės, norinčios pristatyti pažangiausius sprendimus ir užmegzti naujus bendradarbiavimo ryšius.

Vizito metu Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Inovacijų agentūros iniciatyva Silicio slėnyje veiklą pradės „InnoHub Lithuania“, kurios siekis – paspartinti Lietuvos įmonių augimą aukštųjų technologijų srityje, ypač lazerių technologijų, IRT ir gyvybės mokslų sektoriuose. „InnoHub Lithuania“ suteiks visapusišką pagalbą Lietuvos įmonėms, norinčioms eksportuoti savo produktus ar paslaugas į JAV. Taip pat tai bus vieta JAV įmonėms susisiekti ir aptarti partnerystę su Lietuvos aukštųjų technologijų lyderiais.

Planuojama, kad ministrė A. Armonaitė JAV susitiks su „Plug and Play“ akceleratoriaus vadovu Saeedu Amidi. Praėjusių metų pabaigoje „Plug and Play“ buvo pritrauktas į Lietuvą ir planuojama, kad Lietuvoje per trejus metus padės užaugti 60 startuolių.

Taip pat numatoma, kad A. Armonaitė JAV susitiks su įmonių „SpaceX“, „Keeta“, „Dexcom“, „Mind the Bridge“ vadovais, „Unity“ ir „Anduril“ atstovais. 

2023 m. I–III ketvirčiais JAV ir Lietuvos apyvarta siekė 3,71 mlrd. eurų. Minėtu laikotarpiu eksportas sudarė 1,5 mlrd. eurų, lietuviškos kilmės eksportas – 1,37 mlrd. eurų. JAV yra prioritetinė Lietuvos eksporto ir inovacijų, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo rinka.

Kalifornijos ekonomika pastaraisiais metais nuosekliai auga ir tapo viena iš stipriausių JAV. Daug dėmesio dėl itin stipraus technologijų sektoriaus susilaukia Silicio slėnis, kuriame veikia inovatyvios įmonės ir gimsta daugelis pasaulio inovacijų.