1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: energijos vartojimo efektyvumui pramonės įmonėse didinti – 40 mln. eurų

0
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: energijos vartojimo efektyvumui pramonės įmonėse didinti – 40 mln. eurų
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija didina investicijas į Lietuvos pramonę ir skelbia dar vieną 40 mln. eurų kvietimą mažinti taršą. Įmonės šiomis lėšomis galės diegti energijos vartojimo efektyvumą didinančias technologijas ir taip 30 proc. ar daugiau sumažinti kenksmingo anglies dioksido išmetimą į aplinką. Tai antrasis kvietimas pagal priemonę, įtrauktą į Lietuvos ekonomikai numatytą 1 mlrd. eurų planą, kuriuo siekiama sukurti daugiau galimybių Lietuvai.

„Kovodama su klimato kaita, Europos Sąjunga jau dabar griežtina aplinkosaugos reikalavimus pramonės įmonėms, kad jos mažiau terštų aplinką ir sumažintų į aplinką išmetamų kenksmingų dujų kiekį. Kadangi šie ES reikalavimai įmonėms dėl taršos tik griežtės, todėl, matydami poreikį ir svarbą, dar šiais metais skelbiame kvietimą, kuris buvo suplanuotas 2024 metams, gauti finansavimą, kad jau dabar Lietuvos pramonė galėtų investuoti į savo ateitį ir modernizuotis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Pagal šį kvietimą pareiškėjai – pramonės įmonės. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 1,2 mln. eurų.

„Šiomis lėšomis skatinsime energijos vartojimo efektyvumo didinimą Lietuvos pramonės įmonėse ir  sudarysime sąlygas investuoti į naujausios ir aplinkai palankios įvairaus tipo gamybinės įrangos, kuria bus mažinama tarša ir kenksmingų dujų išmetimas, įsigijimą. Be to, skatinsime diegti inovatyvius ir tvarius technologinius sprendimus gamybos procesuose bei esamos infrastruktūros atnaujinimą“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Vidurio ir vakarų Lietuvos regione labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) numatoma skirti iki 17 mln. eurų, o didelėms įmonėms – iki 8 mln. eurų. Sostinės regione tiek MVĮ, tiek didelėms įmonėms numatoma skirti iki 7,5 mln. eurų.

Projektų įgyvendinimo planus galima teikti VšĮ Inovacijų agentūrai iki 2024 m. balandžio 16 d.   

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė „Skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.