Ugniagesiai gelbėtojai: „Pasirūpinkime vaikų saugumu“

0
Ugniagesiai gelbėtojai: „Pasirūpinkime vaikų saugumu“

2024-05-17

Gegužės 17 d. Lietuvoje minima Vaiko diena. Tai gera proga  priminti, kaip svarbu pasirūpinti, kad vaikai būtų saugūs. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per penkerius metus gaisruose žuvo  8 vaikai (iš jų – 4 ikimokyklinio amžiaus), daugiau žuvo berniukų (5) nei mergaičių (3). Gaisruose traumų patyrė 23 vaikai.

Šiemet gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėti 22 vaikai (pernai 37), gaisruose žuvo 2 vaikai, dar 2 vaikai  patyrė traumų.

Kad vaikai būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia šeimas su vaikais ir visus gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse.

Šių susitikimų metu ugniagesiai papasakoja, kaip svarbu pasirūpinti saugumu, ką daryti, kilus gaisrui. Vaikai sužino, kodėl negalima grįžti į butą ar namą, kuriame kilo gaisras  Primenama, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių. Vaikams įdomu susipažinti su gaisrine ir gelbėjimo technika, pabendrauti su ugniagesiais gelbėtojais.

Kaip teigia ugniagesiai gelbėtojai, daugelį vaikų ugnis džiugina ir domina, nes jiems ji dažniausiai siejasi su šventėmis: kai ant torto uždegamos žvakutės,  kai šviečia fejerverkai, kūrenami laužai.Todėl labai svarbu, kad  jie  kuo anksčiau suvoktų, kad ugnis gali būti ir labai pavojinga.

Pasak ugniagesių, nemažai tragiškų gaisrų, kuriuose žūsta ar būna traumuojami vaikai, kyla, kai jie paliekami namuose vieni arba būna juose be priežiūros. Gaisrus vaikai kartais sukelia ir išdykaudami. Vien pernai dėl vaikų išdykavimo su ugnimi kilo 58 gaisrai.

Vaikai, deja, dažniausiai nesugeba įvertinti gaisro pavojaus. Jam kilus,  jie neretai labai išsigąsta ir sutrinka. 

Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip pasirūpinti  vaikų saugumu: 

  • nepalikti vaikų vienų be suaugusiųjų priežiūros;
  • kalbėtis su vaikais apie gaisro pavojų. Įsitikinkite, ar vaikas žino, ką daryti,  jeigu name ar bute įsipliekstų ugnis;
  • niekada neleisti vaikui naudoti degtukų ar žiebtuvėlių, net jeigu esate kartu su juo;
  • niekada nesielgti neatsargiai su ugnimi, nes vaikas saugumo įgūdžius  perima iš artimųjų;
  • jeigu vaikas sukėlė nedidelį gaisrą,  kuris buvo greitai užgesintas, ramiai paaiškinti, kas galėjo nutikti, jeigu ugnis būtų išplitusi;
  • reguliariai tikrinti dūmų detektorių, kad vaikas susipažintų su garsu ir žinotų, ką daryti,  detektoriui ėmus veikti.