Finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė–Markevičienė: „Inovacijos ir subalansuotas reguliavimas augins „fintech“ sektoriaus kokybinį lygį“

0
Finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė–Markevičienė: „Inovacijos ir subalansuotas reguliavimas augins „fintech“ sektoriaus kokybinį lygį“

2024-02-09

Po dinamiškos Lietuvos finansinių technologijų plėtros – mūsų šalies „fintech“ paslaugomis jau naudojasi vienas iš dešimties suaugusių Europos gyventojų – natūraliai pereinama į kitą raidos etapą. Jame daugiau dėmesio skiriama sektoriaus kokybiniam augimui, pozicijų įtvirtinimui, o tai neįmanoma be inovacijų. Tai pabrėžė konferencijoje „Fintech Day“ dalyvavusi finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė–Markevičienė.

„Finansų ministerijos kartu su partneriais parengtose Lietuvos „fintech“ plėtros gairėse 2023–2028 m. sudaromos sąlygos tolimesniam kokybiniam sektoriaus augimui, stiprėjimui. Jose daug dėmesio skiriama inovacijoms finansų srityje, kurias lemia tiek rinkos poreikiai, tiek reguliavimo pokyčiai“, – teigia V. Česnulevičiūtė–Markevičienė.

Pasak jos, siekiama sukurti reguliavimo sistemą, kuri skatintų inovacijas ir verslumą, kartu užtikrinant vartotojų apsaugą, finansinės sistemos stabilumą ir valdant galimas rizikas. Toks subalansuotas požiūris padės Lietuvai pozicionuoti save kaip europinį „fintech“ inovacijų centrą, leisiantį šalies ir tarptautiniams žaidėjams prisidėti prie sektoriaus brandos.

„Fintech“ naujoves dažnai skatina besikeičiantys vartotojų poreikiai ir lūkesčiai. Greitesnių, patogesnių ir ekonomiškesnių finansinių paslaugų poreikis skatina „fintech“ įmones kurti novatoriškus sprendimus. Konkurencija finansinių paslaugų sektoriuje taip pat motyvuoja įmones pristatyti naujus produktus ir paslaugas, kurie teikia geresnes alternatyvas klientams.

Reguliavimo institucijoms tenka svarbus ir subtilus uždavinys – nustatyti tinkamą pusiausvyrą tarp inovacijų skatinimo ir vartotojų bei finansų sistemos apsaugos.

„Gerai apgalvotos reguliavimo taisyklės gali sumažinti kylančias rizikas ir skatinti naujoves, o „fintech“ įmonės, kurios geriausiai prisitaikys prie rinkos dinamikos ir reguliavimo sąveikos, taip pat bus geriausiai pasirengusios pirmauti konkurencinėje kovoje ir įsitvirtinti rinkoje“, – sako viceministrė.

Finansų viceministrė taip pat pabrėžė, kad tokie renginiai kaip „Fintech Day“ yra vertingi, kadangi jie padeda suartinti finansų sektorių ir priežiūros institucijas, o atviras dialogas skatina sektoriaus pažangą. Šią konferenciją trečią kartą organizavo finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ bei pasaulinė mokėjimų sistema „Mastercard“, o  Finansų ministerija yra šio renginio partnerė.

Konferencijos metu finansų viceministrei V. Česnulevičiūtei–Markevičienei buvo įteiktas „Lietuvos „fintech“ sektoriaus herojaus“ apdovanojimas. Jį įsteigė pinigų plovimo prevencijos IT sprendimus kurianti bendrovė „Ondato“.