Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė balandžio 17–18 dienomis su Lietuvos verslo delegacija, kurią sudaro Lietuvos biotechnologijų įmonių, asociacijų, tyrimų centrų atstovai, lankysis Lenkijoje, kur daug dėmesio skirs bendradarbiavimui gyvybės mokslų srityje stiprinti, skaitmeninimo ir kibernetinio saugumo klausimams.
„Lietuvos ir Lenkijos ryšiai yra tvirti, nuoseklūs ir nuolat augantys – mūsų kaimynai yra tarp dešimties didžiausių investuotojų mūsų šalyje ir didžiausi prekybos partneriai, prekių apyvarta tarp mūsų šalių pernai viršijo 10 mlrd. eurų. Pagrindinės lietuviškos kilmės prekės, pernai eksportuotos į Lenkiją, buvo mineraliniai produktai, plastiko gaminiai, gyvulinės kilmės produktai, o iš Lenkijos daugiausia importuota netauriųjų metalų gaminių, chemijos produktų ir mechaninių įrenginių. Turime dirbti ne tik šiose, bet ir gyvybės mokslų, kibernetinio saugumo, skaitmeninimo ir kitose srityse“, – sako ministrė Aušrinė Armonaitė.
Vizito Varšuvoje metu A. Armonaitė kartu su Lenkijos ekonominės plėtros ir technologijų ministru Waldemaru Buda atidarys gyvybės mokslų forumą „CEBioForum 2023“. Ministrų darbo susitikime numatyta aptarti, kaip skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Inovacijų agentūros, Lenkijos įmonių plėtros agentūros ir Lenkijos pramonės plėtros agentūros. Taip pat bus aptartos Ukrainos atstatymo iniciatyvos.
Numatytas A. Armonaitės susitikimas su Lenkijos valstybės sekretoriumi skaitmeninimo klausimais ir Vyriausybės įgaliotu atstovu kibernetinio saugumo klausimais Januszu Cieszyńskiu.
Ministrė dalyvaus diskusijoje apie gyvybės mokslų ateitį Europoje, kartu su Lietuvos biotechnologijų asociacijos „Lithuania BIO“ ir Inovacijų agentūros atstovais aplankys Lietuvos stendą „CEBioForum 2023“.
Lietuva turi didelį gyvybės mokslų tyrimų ir gamybos potencialą – šis sektorius sukuria apie 2,5 proc. BVP ir gerokai viršija ES vidurkį. Strateginis tikslas – pasiekti, kad gyvybės mokslai sudarytų 5 procentus BVP.
Ministrė susitiks su „Lukasiewicz“ mokslinių tyrimų tinklo vadovybe. Tai trečias pagal dydį mokslinių tyrimų tinklas Europoje, kuris vienija 22 tyrimų institutus, 440 laboratorijų, esančių 12 skirtingų miestų. Iš viso šiame tinkle dirba apie 7 000 darbuotojų (4 200 jų yra inžinieriai arba mokslininkai). Tinklas vykdo projektų už maždaug 1,6 mlrd. eurų.
Tiesioginės Lenkijos investicijos Lietuvoje siekia per 1,4 mlrd. eurų, pagal šį rodiklį Lenkija užima 7 vietą.